1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Gierszał i Schuchardt w thrillerze szpiegowskim Jana Holoubka. Zobacz zwiastun

Gierszał i Schuchardt w thrillerze szpiegowskim Jana Holoubka. Zobacz zwiastun

Jakub Gierszał w filmie Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór” (Fot. materiały prasowe)
Jakub Gierszał w filmie Jana Holoubka „Doppelgänger. Sobowtór” (Fot. materiały prasowe)
Jan Holoubek, twórca filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” oraz znakomicie przyjętych seriali „Wielka woda” i „Rojst '97”, szykuje kolejny pełny metraż. Tym razem będzie to thriller szpiegowski pod tytułem „Doppelgänger. Sobowtór”. Zobaczcie pierwszy zwiastun produkcji.

„Doppelgänger. Sobowtór” inspirowany jest prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL-u, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską. Obraz przenosi widzów w czas przełomu lat 70. i 80., a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód – wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner mieszka w Sopocie – angażuje się w działalność „Solidarności” i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Główne role w filmie zagraj Jakub Gierszał („Najlepszy”, „Sala Samobójców”, „Pomiędzy słowami”) i Tomasz Schuchardt („Chrzest”, „Jesteś Bogiem”, „Chemia”). Na ekranie zobaczymy również Andrzeja Seweryna i Katarzynę Herman, a także zagraniczne gwiazdy: Emily Kusche, Joachima Raafa, Nathalie Richard i Jessicę McIntyre.

– To historia o dwóch mężczyznach, którzy z zupełnie różnych pobudek poszukują swojej tożsamości. Przez dłuższy czas nie wiedzą o swoim istnieniu, a są nierozerwalnie złączeni od samego początku. Jeden drugiemu ukradł tożsamość, drugi jej poszukuje, jednak to ten pierwszy orientuje się, że właściwie nie wie, kim jest i że się zatracił w udawaniu kogoś innego– opowiada o filmie Jan Holoubek. – Współpraca Wschodu z Zachodem, zakazana namiętność Niemki do Polaka, ryzykowne operacje śledcze – efekty kreacji aktorskich w realiach lat 70. i 80. będziemy oglądać już w następnym roku. […] Ponad 40 dni zdjęciowych, prawie 70 obiektów, około dwóch tysięcy statystów – wszystko po to, by stworzyć odpowiednią scenerię dla niezwykłej historii wyreżyserowanej przez Jana Holoubka, który już nieraz udowodnił, że potrafi wzbudzać głębokie emocje w widzach – komentuje producentka Anna Waśniewska. Premiera filmu zaplanowana jest na 24 lutego 2023 roku, a w sieci dostępny jest już pierwszy zwiastun.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze