Matka też kobieta!

matka_tez_kobieta_urinal
123rf.com

Najbardziej kobiecym, bo tylko i wyłącznie kobiecie dostępnym doświadczeniem, jest urodzenie dziecka. I właśnie to niebywale kobiece wydarzenie sprawia, że przestajemy… czuć się kobietami.
Częściej, na poły żartobliwie, na poły śmiejąc się przez łzy, określamy się jako wielofunkcyjne roboty kuchenne lub żywe laktatory reagujące na płacz o określonej częstotliwości. Jak sprawić, żeby do naszego słownika powróciły takie określenia jak: kobieca, zmysłowa, seksowna – słowem, jak nie dać się wykluczyć z bycia kobietą po porodzie? Wraz z marką Urinal, w ramach akcji „Niewykluczone” podpowiadamy, jak będąc mamą, pozostać kobietą, nie dać się wykluczyć z przyjemności życia.

Nie przestawaj się kochać!

Sfera seksualnapo porodzie, zajęte nowym członkiem rodziny, zmęczone, bardzo często rezygnujemy z tej sfery życia. Na początku to zrozumiałe i konieczne, jednak zdaniem ginekologów kobieta może podjąć współżycie nawet 6 tygodni po porodzie. Jak zacząć na nowo czerpać radość z seksu:

123rf.com
  • Przed powrotem do współżycia odwiedź ginekologa i zapytaj, czy nie ma ku temu przeciwwskazań.
  • Nie przestawaj dbać o ciało! Z pewnością w ciąży z obawy przed rozstępami używałaś odpowiednich balsamów. Nie przestawaj tego robić teraz! Dwa razy w tygodniu pod prysznicem rób peeling całego ciała, a potem dobrze je nawilż. Choćby oliwką swojego malucha. Możesz także użyć specjalnego żelu pod prysznic z oliwką. Do mycia ciała używaj szorstkiej sizalowej rękawicy – poprawisz ukrwienie, ujędrnisz ciało. Nie tłumacz się brakiem czasu, umyć się musisz, a większość tych czynności pielęgnacyjnych możesz zrobić właśnie przy okazji codziennej toalety.
  • Znajdź w swojej miejscowości zajęcia, na których możesz ćwiczyć lub tańczyć z niemowlęciem – poczujesz się bardziej zmysłowo, zwiewnie, kobieco.
  • Spaceruj z maluchem szybkim krokiem. Na spacery wybieraj długie, ładne trasy. Szybki marsz z wózkiem naprawdę pomaga spalić kalorie.
  • Poproś o pomoc – partnera, mamę, siostrę, przyjaciółkę. Zyskany czas poświęć na: relaks, hobby, pisanie pamiętnika, ćwiczenia – słowem cokolwiek, co sprawi Ci przyjemność. Zrelaksowana, wypoczęta będziesz miała ochotę na miłość.
  • Wypróbujcie nowe pozycje.
  • Jeśli masz problem z akceptacją swojego ciała po porodzie, zapytaj partnera, co się mu w Tobie najbardziej podoba. I uwierz mu!
  • Unikaj zakażenia układu moczowego, które skutecznie odbiera radość płynącą z miłości fizycznej. Dbaj o higienę intymną, przed stosunkiem dokładnie się umyj. Pamiętaj o tym, aby części intymne zawsze myć w jednym kierunku – od przodu do tyłu. Kup w aptece preparat zawierający ekstrakt z żurawiny, np. Urinal i stosuj go regularnie.