1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kryształowe Zwierciadła

2012: przyznanie nagród laureatom Kryształowych Zwierciadeł

Zobacz galerię 4 zdjęcia
Już po raz 17. magazyn „Zwierciadło” wręczył nagrody dla wybitnych osobowości świata nauki, kultury, sztuki i życia publicznego – Kryształowe Zwierciadła.

Już po raz 17. magazyn „Zwierciadło” wręczył nagrody dla wybitnych osobowości świata nauki, kultury, sztuki i życia publicznego – Kryształowe Zwierciadła. Gala odbyła się 28 maja br. w ogrodach pałacu Królikarni w Warszawie. Uroczystość miała charakter wyjątkowy, ponieważ magazyn świętuje w tym roku swoje 55. urodziny.

Magazyn „Zwierciadło” po raz kolejny nagrodził ludzi dialogu. Nagrodę specjalną Kryształowe Zwierciadła otrzymał Janusz Głowacki, a statuetki Kryształowych Zwierciadeł 2012 trafiły do rąk Mai Komorowskiej, Leszka Możdżera i profesora Cezarego Szczylika.

Podczas Gali wręczona została także nagroda Kryształki Zwierciadła. Czytelnicy magazynu po raz piąty nagrodzili osoby młode, które mają już w swoim dorobku pierwsze interesujące projekty, pomysły, utwory i wciąż się rozwijają. W tegorocznej edycji wybrany został Piotr Orzechowski pianista i kompozytor, który gra i komponuje, z powodzeniem łącząc ze sobą jazz i muzykę klasyczną. Artysta znany jako Piano Hooligan został wyróżniony przez Zwierciadło za niepokorne podejście do muzyki, docenione przez mistrzów. Piotr jako pierwszy Polak wygrał kultowy Festiwal Jazzowy w Montreux. Pierwszą nagrodę za własny utwór jazzowy odebrał w wieku siedmiu lat. Studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie i koncertuje ze swoim zespołem, kwartetem High Definition.

Z okazji 55-lecia magazynu tegoroczna gala Kryształowych Zwierciadeł miała wyjątkowy charakter i oprawę. Redakcja przygotowała dla gości prawdziwą ucztę kulturalną. Galę uświetnił występ Gaby Kulki i Moniki Borzym oraz Kayah, która zaśpiewała w akompaniamencie muzyków z Młodej Polskiej Filharmonii w kameralnym składzie.

Zaproszenie na Galę przyjęli znamienici goście – przedstawicie świata sztuki, kultury, mediów i biznesu. Wśród obecnych byli m.in. Henryka Strycharska-Krzywonos, Małgorzata Braunek, Krystyna Kofta, Marek Koterski, Dorota Soszyńska, Jolanta Kwaśniewska, Janusz Gajos, Anna Dereszowska i Piotr Grabowski, Joanna Racewicz, Ewa Błaszczyk, Grażyna Kulczyk, Beata Tadla, Maryla Rodowicz, Elżbieta Penderecka, Andrzej Chyra, Gosia Baczyńska, Hanna Samson, Małgorzata Foremniak, Magdalena Zawadzka, Jacek Rakowiecki, Aga Zaryan, Zbigniew Napieralski, Alicja Węgorzewska, Michał Ogórek, Dorota Miśkiewicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Katarzyna Herman i Szymon Majewski.

Kryształowe Zwierciadła to coroczna nagroda miesięcznika „Zwierciadło” przyznawana od 1996 r. osobom publicznym za ich dokonania, postawy i cechy charakteru. Od 2005 r. nagrody otrzymują ludzie dialogu – ci, którzy łączą, a nie dzielą. Wśród laureatów z lat ubiegłych znaleźli się m.in.: Andrzej Wajda, Danuta Hübner, Jerzy Buzek, Wisława Szymborska, Paulo Coelho, Hanna Krall, prof. Norman Davies, Agnieszka Holland i Karolina Gruszka.

Partnerem gali Kryształowych Zwierciadeł w 2012 roku było:

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze