1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Tymek Borowski: Co jest naprawdę ważne?

YOU TUBE
Tymek Borowski znalazł się wśród nominowanych do Kryształków Zwierciadła. Przez najbliższe tygodnie prezentować będziemy najciekawsze prace tego artysty.

Tymek Borowski już jako student wydziału malarstwa warszawskiej ASP został okrzyknięty przez krytyków nowym wielkim talentem, jednym z prekursorów surrealizującego nurtu „zmęczonych rzeczywistością” polskich malarzy, a jego obrazy prosto ze ścian korytarzy ASP trafiały do salonów kolekcjonerów. Po latach spędzonych za sztalugą i wnikliwej analizie historii sztuki i kultury malarz doszedł do wniosków, które wraz z Pawłem Sysiakiem, również artystą, ubrał w kilkunastominutową animację „HOW ART WORKS” (Jak działa sztuka) i zamieścił na YouTube. Film obejrzało dotychczas ponad 26 tysięcy osób. Nazywany przez autorów „Diagnozą”, stał się punktem zwrotnym na ich artystycznej ścieżce.

Obecnie Tymek korzysta obficie z mediów cyfrowych. Dlaczego? Bo to dużo bardziej naturalne dla współczesnego młodego człowieka i artysty, który chce zwracać się nie tylko do wąskiej grupy specjalistów i pasjonatów sztuki, lecz do całego świata. Prace Tymka dostępne są w internecie - na Youtube, blogu, stronie internetowej. Część z nich przeznaczona jest wyłącznie do takiej otwartej, nieskrępowanej i darmowej dystrybucji.

Stach Szabłowski napisał ostatnio, że Tymek Borowski w swojej twórczości poszukuje odpowiedzi na pytania tak fundamentalne, że nikt ich nawet nie zadaje. Pytania takie jak: „co jest naprawdę ważne?".

Zobaczmy.

UWAGA! TEN FILM* JEST NA SERIO. NIE ODBIERAJCIE GO JAKO IRONICZNEGO

[embed]http://youtu.be/JZ-eSTuf7Ko[/embed]

* Film ma polskie napisy. Gdyby się nie pokazały automatycznie, proszę przejść do YouTube i kliknąć na ikonkę „napisy", 4. od prawej pod obrazem

Wybierzcie Kryształek Zwierciadła. Zasady głosowania

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze