1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Spektakl "Mój pierwszy raz" nową premierą Teatru Polonia. Reżyseruje Krystyna Janda.

Spektakl "Mój pierwszy raz" nową premierą Teatru Polonia. Reżyseruje Krystyna Janda.

Zobacz galerię 3 Zdjęcia

Teatr Polonia zaprasza na pierwszą w tym sezonie premierę, która odbędzie się 6 września. MÓJ PIERWSZY RAZ to spektakl na podstawie sztuki Kena Davenporta oraz historii prawdziwych osób, które opisały swoje inicjacje seksualne na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej. Występują: Agnieszka Krukówna, Natalia Berardinelli, Mirosław Haniszewski/Kamil Maćkowiak i Antoni Pawlicki. Reżyseruje Krystyna Janda.

MÓJ PIERWSZY RAZ dotyczy czegoś, co jest niezwykle rzadkie, gdyż łączy niemal wszystkich na tej planecie. Czy mieszkasz w Delhi czy w Nowym Jorku, czy jesteś Billem Clintonem czy Billem Gatesem, według wszelkiego prawdopodobieństwa nadejdzie w twoim życiu taki moment, że po raz pierwszy zaznasz seksu. Skoro dotyczy to tylu z nas, dlaczego o tym nie mówimy?

Właśnie po to powstaje MÓJ PIERWSZY RAZ. Niech ludzie zaczną mówić o tym niezwykłym rytuale przejścia. Tak wiele sobie po nim obiecujemy, a rzeczywistość najczęściej dramatycznie nas rozczarowuje.

Wreszcie, rzadko się zdarza, by pierwszy raz był tak przyjemny, jak powinien być. Więc bawcie się tym „pierwszym razem”. Niech nasza publiczność dowie się, że to okazja do radości. Niech się dowie, że można śmiać się ze swojego pierwszego razu. I wówczas: „może skupimy się na tym, co jest naprawdę ważne: na następnym razie”.

 Oto mamy tekst radosny, bezpruderyjny, prawdziwy, pewnie dla części widowni nawet nie do przyjęcia lub obraźliwy, pełen wyrazów niecenzuralnych i wielce kontrowersyjnych historii i konkluzji. Ale jest to tekst na który czekaliśmy, który żartobliwie, ale jednak opowiada o problemie z różnych punktów widzenia i na różnych poziomach empatii, jednocześnie chwaląc miłość, radość życia i przyjemność, jaką daje seks. Afirmuje ludzkie słabości i toleruje odmienności. Tekst, który uczy kochać i życie i innych. Mam nadzieję, że powstał spektakl dla wszystkich, młodych i starych, doświadczonych i prawiczków, szczęśliwych ze sobą i nieszczęśliwych, spektakl, który  w rezultacie przyniesie ulgę i radość! – powiedziała Krystyna Janda.
 

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria i adaptacja: Krystyna Janda

Scenografia: Małgorzata Domańska

Kostiumy: Krystyna Janda i Małgorzata Domańska

Ruch sceniczny: Emil Wesołowski

Światło: Adam Czaplicki

Visuale: JAJKOFILM NOIŃSKA II MAŚLEJAK

Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska

Realizacja projekcji: Radosław Grabski

Producent wykonawczy i asystent reżysera:Ewa Ratkowska

Asystent producenta wykonawczego: Katarzyna Borza

Obsada: 

Natalia Berardinelli, Agnieszka Krukówna, Mirosław Haniszewski/Kamil Maćkowiak, Antoni Pawlicki i tancerze

 

Premiera 6 września o godz. 19:30.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze