1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wielki sukces filmu "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej

Wielki sukces filmu "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej

Po owacyjnym przyjęciu na Festiwalu w Toronto „Sponsoring”, nowy film Małgorzaty Szumowskiej, z łatwością znajduje dystrybutorów na kolejnych kontynentach!

Juliette Binoche i Małgorzata Szumowska zostały owacyjnie przyjęte na pokazie "Sponsoringu", na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowy Toronto. Film pokazano w jednej z trzech najważniejszych sekcji – "Special Presentations", obok najnowszych dzieł Alexandra Payne’a, Michaela Winterbottoma i Larsa von Triera.

Nowy obraz reżyserki głośnych „33 scen z życia” nie tylko zyskał uznanie krytyków i widowni, która po brzegi wypełniła salę prestiżowego Princess of Wales Theatre, ale już teraz został sprzedany do szerokiej dystrybucji w ponad 20 krajach na całym świecie. "Sponsoring” obejrzą między innymi widzowie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Wenezueli, Hongkongu i Korei Południowej. Wciąż trwają negocjacje ofert z Ameryki Północnej oraz Japonii.

Piątkowy pokaz filmu w Toronto wywarł spore wrażenie na recenzencie ekskluzywnego magazynu Studio. Komplementował on efekt współpracy Szumowskiej z aktorkami występującymi w „Sponsoringu”, zwracając szczególną uwagę na „imponującą talentem” Joannę Kulig oraz Anaïs Demoustier, którą uznał za „najbardziej wyjątkową francuską aktorkę swojego pokolenia”. Podkreślił również, że młode aktorki, wspierane przez ikonę francuskiego kina Juliette Binoche, stworzyły sceny: „które po wyjściu z kina na długo zostają w pamięci.

Film opowiada o Annie (Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarce, która przygotowuje artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Odstręczający, ale też - ku zaskoczeniu Anny - na swój sposób pociągający.

Polskim dystrybutorem “Sponsoringu” jest Kino Świat.

Film zagości w naszych kinach 27 stycznia 2012 roku. 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze