1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. „Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta to czuła opowieść o walce o siebie i prawdziwej bliskości. Zobacz zwiastun

„Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta to czuła opowieść o walce o siebie i prawdziwej bliskości. Zobacz zwiastun

Mateusz Więcławek w filmie „Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film)
Mateusz Więcławek w filmie „Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film)
„Najbardziej wzruszający jako doskonała historia miłosna” – tak o filmie „Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta można było przeczytać w recenzjach po światowej premierze filmu podczas prestiżowego festiwalu w Wenecji. Inspirująca historia transpłciowej kobiety, która nie może już dłużej ukrywać, kim naprawdę jest, już wkrótce trafi na ekrany polskich kin.

„Kobieta z…” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta to czuła opowieść o walce o siebie, ale też o pięknie prawdziwej bliskości. – Nie jest łatwo opowiedzieć całą historię życia jednej osoby, nie jest też łatwo uchwycić jej serce i duszę, uczucia, cierpienia, radości i doświadczenia w spójną i wciągającą historię, z którą każdy może się utożsamić – pisał w Wenecji Alex Billington z redakcji FirstShowing.net, podkreślając, że Małgorzacie Szumowskiej i Michałowi Englertowi się to udało. Film zebrał same pozytywne recenzje na portalu Rotten Tomatoes, a światowe redakcje nie szczędziły pochwał polskiej produkcji.

„Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film) „Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film)

„Trzyma widza samą dojmującą siłą emocjonalną opowiadanej historii, a także dzięki przepełnionej współczuciem roli Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik” – pisze „Variety”. „Poruszający portret nadziei i ciężko zdobytej samoświadomości” – to z kolei fragment recenzji The Hollywood Reporter. „Subtelny film z rewolucyjnym potencjałem” – dodaje Cineuropa. „Liryczna i pełna wrażliwości podróż kobiety, która staje się sobą” – zachwyca się IndieWire, natomiast Awardswatch zauważa, że „wspaniałą cechą reżyserii Szumowskiej i Englerta jest sposób, w jaki przedstawiają optymizm i drobne akty dobroci”.

„Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film) „Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film)

W rolach głównych występują: Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Joanna Kulig, Mateusz Więcławek i Bogumiła Bajor. Na ekranie pojawiają się również: Jerzy Bończak, Anna Tomaszewska, Jacek Braciak, Renata Dancewicz, Wojciech Mecwaldowski, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Schuchardt, Mikołaj Grabowski. Światowa premiera filmu miała miejsce podczas festiwalu w Wenecji. Następnie obraz był prezentowany na licznych festiwalach na całym świecie.

„Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film) „Kobieta z...” (Fot. materiały prasowe Next Film)

W najbliższym czasie „Kobietę z…” obejrzą widzowie BFI Flare: London LGBTIQ+ Film Festival, gdzie film będzie prezentowany obok m.in. „Love Lies Bleeding” z Kristen Stewart. Co ciekawe, bilety na polski film zostały wyprzedane, a organizator musiał zaplanować dodatkowe seanse. Wkrótce obraz wejdzie do kin w całej Europie – film został sprzedany do Włoch, Francji, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, krajów Beneluksu, Szwajcarii, Szwecji, Islandii, Grecji, Cypru, Ukrainy, Czech i Słowacji. Wiele wskazuje na to, że film zostanie zaprezentowany również widzom w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej. Polska premiera „Kobieta z…” zaplanowana jest na 5 kwietnia 2024 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze