1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Pokaz filmu "Faworyta" oraz spotkanie autorskie z Kasią Miller i Joasią Olekszyk z okazji premiery książki "Daj się pokochać dziewczyno"

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Kino Atlantic, Imperial – Cinepix oraz Wydawanictwo Zwierciadło zapraszają 30 stycznia (środa) o godz. 18.00 na pokaz przedpremierowy filmu pt. FAWORYTA* oraz na spotkanie autorskie z okazji premiery książki pt. DAJ SIĘ POKOCHAĆ DZIEWCZYNO.

Kino Atlantic, Imperial – Cinepix oraz Wydawnictwo Zwierciadło zapraszają 30 stycznia (środa) o godz. 18.00 na przedpremierowy pokaz filmu pt. FAWORYTA oraz na spotkanie autorskie z okazji premiery książki pt. DAJ SIĘ POKOCHAĆ DZIEWCZYNO.

Jak kochać mądrze siebie i partnera? Jak znaleźć prawdziwe uczucie? Jak wskrzesić ogień w długotrwałym związku? Jak pozbierać się po zdradzie i na nowo uwierzyć w miłość? Na te oraz wiele innych pytań w mądrej i zabawnej rozmowie odpowiedzą znana i kochana przez tysiące kobiet psycholożka Katarzyna Miller i redaktor naczelna miesięcznika SENS Joanna Olekszyk. Z najnowszej książki „Daj się pokochać dziewczyno” dowiesz się jak ponownie zakochać się we własnym mężu. Czy na pewno warto? Katarzyna Miller wspomina, że dawniej zakochiwała się często, a każdego kolejnego wybranka uważała za tego jedynego. Z czasem każdy z nich okazywał się niewystarczający. Takie doświadczenie uświadamia, że ten jeden facet to wszyscy faceci, jedna kobieta to wszystkie kobiety. Nie ma sensu zmieniać, skoro kolejny związek przyniesie taki sam lub nowy rodzaj niespełnienia. Ponownie wraca się do pewnej wewnętrznej pustki, której trzeba się przyjrzeć, nazwać i wypełnić, by cieszyć się związkiem, zamiast próbować uleczyć własne braki za pomocą kolejnych.

Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa („Lobster”, „Zabicie świętego jelenia”), wyróżniony 5 nominacjami do Złotych Globów, Nagrodą Publiczności na festiwalu Camerimage oraz dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji zagości już 8 lutego 2019 w kinach. W rolach głównych Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone. Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

https://youtu.be/pWeAnacGCJ8

Ceny biletów na pokaz:

29 ZŁ - BILET NORMALNY

23 ZŁ - BILET ULGOWY (uczniowie, studenci, seniorzy)

20 ZŁ - KARTA KINOMANA

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek Kasi Miller w promocyjnej cenie
Gospodarzem wydarzenia będzie Artur Wolski.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze