1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Seriale i filmy na Netfliksie, które musicie zobaczyć w Walentynki

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Co robić razem w Walentynki? Oczywiście można przejść się do kina, pójść na romantyczną kolację (o ile zarezerwujemy miejsce z miesięcznym wyprzedzeniem), gorzej może nam wyjść wspólny spacer w takich warunkach atmosferycznych, ale możemy też... po prostu zostać w domu.

Co robić razem w Walentynki? Oczywiście można przejść się do kina, pójść na romantyczną kolację (o ile zarezerwujemy miejsce z miesięcznym wyprzedzeniem), gorzej może nam wyjść wspólny spacer w takich warunkach atmosferycznych, ale możemy też... po prostu zostać w domu, zamówić jedzenie na wynos i urządzić maraton filmowo-serialowy. Koniecznie z komediami romantycznymi, których na Netfliksie pod dostatkiem.

1. "Do wszystkich chłopców, których kochałam" - filmowa adaptacja popularnej książki opowiadającej o dziewczynie, której życie wywraca się do góry nogami w momencie, gdy wszystkie jej dotychczasowe obiekty westchnień... dowiadują się o tym w jednym czasie. Zabawny, lekki, przyjemny, w sam raz także na Walentynki z córką, czy przyjaciółką.

2. "Kocha, lubi, szanuje" - komedia romantyczna z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Ryan jako typowy podrywacza poznaje w pubie sfrustrowanego faceta, któremu rozsypało się całe życie, a żona pragnie rozwodu. On stawia sobie za cel pomóc zrozpaczonemu facetowi i pokazać mu, że zawsze można rozpocząć nowe życie. Fajna obsada, śmieszne dialogi i... Gosling w wyjątkowo dobrej formie.

3. "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek" - historia londyńskiej pisarki, która nawiązuje szczególną więź z członkami tajemnego klubu czytelniczego założonego podczas niemieckiej okupacji na wyspie Guernsey. Romantyczna i poruszająca historia zdecydowanie warta uwagi. 

4. "Nie cierpię Walentynek" - coś specjalnie dla tych, którzy nie uznają Dnia Zakochanych za dzień szczególny. Główna bohaterka filmu wyznaje zasadę, iż każda znajomość z płcią przeciwną kończy się w jej przypadku na piątej randce, dzięki czemu nigdy nie cierpi i nie zostaje porzucona. Sytuacja zmienia się, gdy poznaje przystojnego restauratora, który może zmienić jej dotychczasowe postrzeganie relacji.

5. "Nasze noce" - wzruszająca opowieść o wdowie i wdowcu, którzy mając już za sobą najpiękniejsza lata życia, czują się samotni. Jako iż są sąsiadami, nawiązują niezobowiązujący romans przeplatany opowieściami o ich dotychczasowym życiu. Po co to robią? Aby mieć z kim porozmawiać, do kogo się przytulić, kogo złapać za rękę. Nawet, a może zwłaszcza, pod koniec życia.

6. "Dziennik Bridget Jones" - tej pani i jej przygód nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dobrze, że pojawiła się na Netfliksie, bo przynajmniej raz w roku jest to absolutna pozycja obowiązkowa. Mark Darcy czy Daniel Cleaver? To odwieczne pytanie na zawsze będzie dzielić.

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze