1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Festiwalowy rozkład jazdy na 2019 rok – gdzie wybrać się tego lata?

(Fot. iStock)
Myśleliście już o planach na letnie wieczory? Jeśli nie, śpieszymy z pomocą! Przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych polskich festiwali, które odbędą się tego lata. Na liście znajdują się imprezy muzyczne, filmowe i rozwojowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pora w końcu zdecydować, który festiwal wybieramy i zanotować to w naszym kalendarzu. Zapowiada się lato pełne dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń! 

Festiwal Wibracje

Kilka tysięcy uczestników po raz trzeci odwiedzi Festiwal Wibracje w dniach 13-16 czerwca nad Zalewem Zegrzyńskim. To wydarzenie łączące formę konferencji, warsztatów z częścią targową i imprezową. Celem wydarzenia jest pogłębianie wiedzy o sobie i otaczającym nas świecie, życie w harmonijny, zgodny z naturą sposób. W 4-dniowym programie weźmie udział ponad 100 prelegentów z Polski i zagranicy, którzy są specjalistami w zakresie zdrowia, medytacji, jogi, psychologii, dietetyki. Wśród tematów podejmowanych na Wibracjach znajdą się także naturalna medycyna, ekologia, zero waste oraz środki psychoaktywne. Odwiedź Festiwal Wibracje i dowiedz się, jak zdrowo i tanecznym krokiem płynąć przez życie!

Międzynarodowy Dzień Jogi

W niedzielę, 16 czerwca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Jogi. To już piąta, jubileuszowa edycja tego wydarzenia, a jej hasło brzmi „Joga – jest ZDROWA”. Będziemy świętować w Warszawie w Łazienkach Królewskich (koło Ermitażu) w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w wielu innych miastach w Polsce. Szczególnie zapraszamy na piknik rodzinny oraz zachęcamy do udziału w atrakcjach jakie przygotowaliśmy. Na naszym stoisku w strefie „Zwierciadła” i „Sensu” kupicie książki z rabatami od 30%, a także spotkacie się z naszymi autorami: o godzinie 12:00 odbędą się warsztaty z oddychania z Grzegorzem Pawłowskim i indywidualne minisesje oddechowe, natomiast o 14:30 zapraszamy na pokaz kulinarny z Karoliną i Maciejem Szaciłło, autorami książek łączących ajurwedę ze współczesną dietetyką. Wstęp wolny.

Mumio Festival

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie i muzyczne. W tym roku mija 21 lat istnienia grupy na scenie i ekranie. Z tej okazji zapraszamy Was gorąco do warszawskiego Teatru Ateneum na bezprecedensowe wydarzenie – MUMIO FESTIVAL. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio. W dniach 17-27 czerwca grupa zaprezentuje to co najcenniejsze w historii i specyfice Mumio - najlepsze sceny, pamiętne postacie, szalone improwizacje, spotkania z przyjaciółmi oraz to, czego jeszcze nikomu i nigdzie nie pokazywali na scenie i ekranie. W programie spektakle: „Kabaret Mumio”, „Welcome Home Boys”, „Przybora na 102” oraz „Ktoś zapukał mi do buta”. W ramach jubileuszu odbędą się również wydarzenia towarzyszące - wernisaż wystawy „Semantic Pseudo Child Art” oraz „Kopytko i Mazy”, czyli przegląd wybranych dokonań Mumio w dziedzinie reklamy. Uwaga! To jedyna taka propozycja w historii Mumio, prosimy odważnie korzystać.

Kazimiernikejszyn

Twórcy festiwalu Kazimiernikejszyn określają go jako „wydarzenie bez spinki” – to pięć dni muzycznej jazdy i relaksu w towarzystwie natury. W programie koncerty grane przez muzyków ceniących sobie intensywny kontakt z publiką, a to wszystko pośród zalesionych wąwozów i na wpół dzikiej plaży. Dodaj jedno z najpiękniejszych i najbardziej magicznych polskich miast (mowa tu oczywiście o Kazimierzu Dolnym) oraz autorskie aktywności takie jak: rowerowy rajd tunelem, kanioning, akcjomat, czy silent disco na środku miasta. Czeka Cię jeszcze: strefa nudy, rekord śmiechu, strefa dla dzieci, walka na kolory i wiele więcej. Tutaj bawią się wszyscy: studenci, pary, rodziny z dziećmi, single, zarobieni i rozleniwieni. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-21 lipca.

Nowe Horyzonty

Na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy do Wrocławia - stolicy odważnego kina! Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty powstał jako miejsce służące prezentacji odważnego kina artystycznego, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu. To festiwal wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść pod prąd. Ważną misją festiwalu jest prezentacja twórczości niepokornych mistrzów kina oraz odkrywanie dorobku artystów mniej znanych, lecz niezwykle ważnych. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy filmy m.in. Alberta Serry, Shūjiego Terayamy oraz Oliviera Assayasa. Festiwal przybliża również najciekawsze miejsca na filmowej mapie świata. W programie: filmy artystów wizualnych, projekty multimedialne oraz wystawy, badające historyczne i współczesne związki kina i sztuki. Program festiwalu jest bogaty w wydarzenia towarzyszące - koncerty, wystawy, instalacje, opery. Na Nowe Horyzonty zapraszamy od 25 lipca do 4 sierpnia.

Dwa Brzegi

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi organizowany jest w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą od 2007 roku. Sukces pierwszej edycji sprawił, że na stałe wszedł do kalendarza letnich imprez kulturalnych na Lubelszczyźnie. Zaproponowana formuła Festiwalu zwróciła na siebie uwagę krytyki oraz gości niestandardowym podejściem do sztuki – nie tylko filmowej. Dzięki temu Dwa Brzegi są marką znaną nie tylko w Polsce: mówi się o niej również w kuluarach międzynarodowych festiwali. Tegoroczna 13. Edycja Dwóch Brzegów odbędzie się w dniach od 27 lipca do 4 sierpnia 2019 roku.

Skrzyżowanie Kultur

W dniach 18-22 września zapraszamy pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, aby wspólnie uczestniczyć w 15. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Sercem wydarzenia jest program muzyczny, który w tym roku w pełni budują gwiazdy world beat. Festiwal istnieje od 2005 roku i od tego czasu znalazł się także na liście 25 najlepszych międzynarodowych festiwali według brytyjskiego magazynu „Songlines”. Event dedykowany jest szerokiej publiczności, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W tegorocznym programie planowanych jest pięć wieczorów koncertowych. Gorąco polecamy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze