1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Jak wychować dziecko, psa, kota... i faceta

Jak wychować dziecko, psa, kota... i faceta

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Pod tym przewrotnym tytułem kryje się rozmowa 3 kobiet: Doroty Krzywickiej (terapeutka), Doroty Sumińskiej (behawiorysta) i Ireny Stanisławskiej (dziennikarka). Jednak wszelkie skojarzenia z 3 złośnicami nieuzasadnione!

Rozmówczynie są dowcipne i empatyczne, nie roszczą sobie prawa do nieomylności, nie mówią jednym głosem. Wspólnie zastanawiają się, jak ustalić zasady w domu i w związku, żeby każdy czuł się i ważny, i bezpieczny, i u siebie.

Mówią przewrotnie: „ Bardzo polecam spanie z psami z prostej przyczyny – pościel co kilka dni jest czysta i pachnąca. Ja to możliwe? Ano tak, że po czterech dniach wygląda jak barłóg niedźwiedzia, więc musimy ją zmieniać co chwila” (Dorota Sumińska) albo o rzeczach niby -oczywistych: „Chodzi o to, żeby poziom bodźców był odpowiedni. Z nudów zarówno pies, jak i dziecko będą robić tysiące głupich rzeczy. Więc nie dawaj za mało i nie dawaj za dużo” (Dorota Krzywicka), albo trochę wbrew trendom „Nauczyciel obawia się poklepać dziecko po plecach, przytulić, gdy płacze, bo a nuż zostanie posądzony o molestowanie; wujek ogrania się, jak może przed siostrzenicą usiłującą wdrapać mu się na kolana, ba, nawet co poniektóry ojciec zaczyna się zastanawiać, czy może kąpać swoją córeczkę. Nie dajmy się zwariować!” (Dorota Krzywicka). Mówiąc krótko: duża dawka zdrowego rozsądku okraszona dowcipną formą.

Dorota Krzywicka jest stałą współpracowniczką portalu Zwierciadlo.pl.

Wydawnictwo Literackie, 2011.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze