1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Punkt widzenia Rambowa” – nowa wystawa w Muzeum Plakatu w Wilanowie

„Punkt widzenia Rambowa” – nowa wystawa w Muzeum Plakatu w Wilanowie

Günter Rambow, Othello von Wiliam Shakespeare Deutsch von Horst Laube (...),1978 (Pl.O.14493)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
W dniach 9 grudnia 2011 – 5 lutego 2012 Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę indywidualną Güntera Rambowa – jednego z najsłynniejszych światowych twórców plakatu. Artysta sam wybrał prace, które chce pokazać warszawskiej publiczności.

„Punkt widzenia Rambowa” to prezentacja ponad 200 prac tego wybitnego grafika, ucznia Hansa Hillmana, laureata licznych międzynarodowych nagród, w tym także Warszawskiego Międzynarodowego Biennale Plakatu. Rambow zasłynął jako twórca plakatów filmowych i teatralnych oraz prac zaangażowanych w aktualne problemy społeczno-polityczne. Z czasem niemal zupełnie zrezygnował z fotografii i fotomontażu na rzecz kompozycji czysto graficznych, w których znak jest sprowadzony do formy możliwie najprostszej, a konotacje treściowe są często aluzyjne. Paleta barw jest zredukowana do maksimum dwóch–trzech kolorów.

Trzy lata temu twórczość Rambowa zaprezentowało poznańskie Muzeum Narodowe. Tegoroczną ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Plakatu w Wilanowie będzie wyróżniać także jej przestrzenna aranżacja, którą na prośbę Rambowa współtworzył Stasys Eidrigevičius, znany polsko-litewski artysta grafik, plakacista, ilustrator i twórca wielu wyjątkowych eksperymentów artystycznych. Efekty ich wspólnych działań będzie można zobaczyć na wystawie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze