1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Juliette Binoche w Polsce

Gwiazda przyjedzie do Warszawy na polską premierę filmu „Sponsoring”.

W obrazie Małgorzaty Szumowskiej Binoche wystąpiła w roli dziennikarki uznanego magazynu. W filmie partnerują jej polscy aktorzy: Krystyna Janda, Joanna Kulig i Andrzej Chyra.

„Natychmiast poczułam w jak inteligentny sposób ujęto sam temat. Inteligentny, czyli w poszanowaniu drzemiącego potencjału, wieloznaczności poruszanych w historii kwestii i problemów. Podejście autorek scenariusza zawierało w sobie wielką odwagę – niczego nie upraszczały, nie trywializowały. Scenariusz podejmuje trudny temat, czyli prostytucję wśród studentek, ale film pozbawiony jest tonu oskarżycielskiego, nikogo nie ocenia, jedynie stawia pytania. Daje nam wgląd w zmiany, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, które wpływa na nas i na sposób naszego myślenia.” – komplementuje „Sponsoring” Binoche.

Światowa premiera "Sponsoringu" odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto we wrześniu 2011. Obraz został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Dotychczas został sprzedany do ponad 30 krajów. Na ekrany polskich kin obraz wejdzie 17 lutego 2012.

 

źródło: Kino Świat

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze