1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Joanna Kulig u boku Toma Hanksa. Połączył ich serial „Władcy przestworzy”

Joanna Kulig opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z Tomem Hanksem. (Fot. Dominique Charriau/Getty Images)
Joanna Kulig opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z Tomem Hanksem. (Fot. Dominique Charriau/Getty Images)
Joanna Kulig opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z Tomem Hanksem. Artystów połączył serial „Władcy przestworzy”, w którym Kulig zachwyciła w jednej z epizodycznych ról.

„Z jednym z największych artystów wszech czasów i producentem »Władców przestworzy«” – napisała Joanna Kulig pod zdjęciem z Tomem Hanksem. Fotografia wygląda, jakby została wykonana pośpiesznie, gdzieś pomiędzy nagrywaniem kolejnych scen serialu. Wszystko wskazuje na to, że Kulig i Hanks spotkali się podczas kręcenia „Władców przestworzy”. Tom Hanks jest bowiem producentem serialu, a polska aktorka znalazła się w obsadzie jednego z jego odcinków.

Serial „Władcy przestworzy” to historia żołnierzy słynnej 100. Grupy Bombowej, nazywanej „Krwawą setką”, która przeprowadzała niebezpieczne naloty bombowe na nazistowskie Niemcy. Jej członkowie zmagali się z niewyobrażalnie trudnymi warunkami atmosferycznymi, brakiem tlenu i walczyli tysiące metrów nad ziemią. Serial ukazuje psychologiczną i emocjonalną cenę, jaką zapłacili młodzi mężczyźni, by pomóc zniszczyć horror hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy. Niektórzy z nich zostali zestrzeleni i schwytani, inni zostali ranni lub zabici, a nielicznym udało się dotrzeć do domu. Produkcja powstała na podstawie książki Donalda L. Millera pod tym samym tytułem. Pierwsze odcinki serialu można już oglądać na platformie Apple TV+.

Kulig we „Władcach przestworzy” zagrała straumatyzowaną po stracie męża pilota pracowniczkę polskiej ambasady w Londynie, która wdała się w romans z lotnikiem, majorem Johnem „Bucky” Eganem (w tej roli Callum Turner) – jednym z głównych bohaterów serialu.

W serialu, obok Calluma Turnera, występują: Austin Butler, Edward Ashley, Anthony Boyle, Barry Keoghan, Nate Mann, Raff Law, Barry Keoghan, Josiah Cross, Branden Cook i Ncuti Gatwa. Producentami serialu są: Steven Spielberg, Gary Goetzman i wspomniany wcześniej Tom Hanks. Anna Boden, Ryan Fleck, Cary Joji Fukunaga, Dee Rees i Tim Van Patten pełnią funkcję reżyserów.

Cztery pierwsze odcinki „Władców przestworzy”, również ten z udziałem Joanny Kulig, są dostępne na platformie Apple TV+. Kolejne będą ukazywać się co piątek, a finał produkcji zapowiadany jest na 15 marca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze