1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Joanna Kulig jako piękna Polka w nowym serialu Apple TV+. Odcinek z jej udziałem od dziś na platformie

Joanna Kulig w serialu „Władcy przestworzy” (Fot. materiały prasowe Apple TV+)
Joanna Kulig w serialu „Władcy przestworzy” (Fot. materiały prasowe Apple TV+)
Joanna Kulig wcieliła się w kolejną zachwycającą, choć epizodyczną rolę w międzynarodowej produkcji. Od dziś na platformie Apple TV+ możemy oglądać nowy odcinek „Władcy przestworzy” z udziałem polskiej aktorki.

Joanna Kulig we „Władcach przestworzy” wciela się w postać Pauliny, straumatyzowanej po stracie męża pilota pracowniczki polskiej ambasady w Londynie. Kobieta wdaje się w romans z lotnikiem, majorem Johnem „Bucky” Eganem (w tej roli Callum Turner). To jeden z głównych bohaterów serialu. Jak mówi Joanna Kulig dla PAP, ich relacja „jest trudna, bo wpisana w II wojnę światową, gdy ludzie czuli nieustanny lęk przed śmiercią”.

– Moja rola nie jest duża – muszę to podkreślić, żeby nikt później nie był rozczarowany tym, co zobaczy. Zależało mi, by spotkać się na planie z Carym Fukanagą, którego bardzo cenię – powiedziała aktorka dla PAP Life.

Serial „Władcy przestworzy” – o czym opowiada?

Serial „Władcy przestworzy” powstał na kanwie książki Donalda L. Millera pod tym samym tytułem. Opowiada o żołnierzach 100. Grupy Bombowej, nazywanej „Krwawą setką”, która przeprowadzała niebezpieczne naloty bombowe na nazistowskie Niemcy. Mężczyźni musieli zmagać się z ekstremalnie mroźnymi warunkami, brakiem tlenu i poddawać się terrorowi walki prowadzonej tysiące metrów nad ziemią. Serial ukazuje psychologiczną i emocjonalną cenę, jaką zapłacili młodzi mężczyźni, by pomóc zniszczyć horror hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy. Niektórzy z nich zostali zestrzeleni i schwytani, inni zostali ranni lub zabici, a nielicznym udało się dotrzeć do domu.

„Władcy przestworzy” – obsada i twórcy

W rolach głównych, obok wspomnianego Calluma Turnera, występują: Austin Butler, Edward Ashley, Anthony Boyle, Barry Keoghan, Nate Mann, Raff Law, Barry Keoghan, Josiah Cross, Branden Cook i Ncuti Gatwa. Producentami serialu są: Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman. Anna Boden, Ryan Fleck, Cary Joji Fukunaga, Dee Rees i Tim Van Patten pełnią funkcję reżyserów. Budżet produkcji miał wynieść około 300 milionów dolarów.

„Władcy przestworzy” – premiera

Cztery pierwsze odcinki serialu „Władcy przestworzy” są już dostępna na platformie Apple TV+. Kolejne będą ukazywać się co piątek, a finał produkcji zapowiadany jest na 15 marca.

„Jestem dumna, że mogę być małą częścią tej historii” – napisała o „Władcach przestworzy” Joanna Kulig.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze