1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Bridgertonowie”– ile odcinków liczy serial? Kiedy 2 sezon pojawi się na Netflix?

Jonathan Bailey jako Anthony Bridgerton i Simone Ashley jako Kate Sharma w drugim sezonie serialu „Bridgertonowie”. (Fot. materiały prasowe Netflix)
Pytanie o to, kiedy serial „Bridgertonowie” będzie miał premierę drugiego sezonu, od niemal roku zadawało sobie miliony miłośników produkcji z całego świata. Netflix właśnie zdradził szczegóły.

Kiedy 2 sezon „Bridgertonów” pojawi się na Netflix? W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli rok po emisji pierwszego sezonu „Bridgertonów”, jednego z najchętniej oglądanych seriali w historii Netflixa, na kanałach społecznościowych platformy pojawił się krótki film zapowiadający kolejny sezon serialu. Ku uciesze fanów w końcu została podana dokładna data jego emisji. „Bridgertonowie 2” trafią na platformę 25 marca 2022 roku.

W zapowiedzi widzimy aktorów, którzy wcielą się w główne postaci kolejnego sezonu. Są to znani z poprzedniego sezonu: Jonathan Bailey (jako Anthony Bridgerton), Adjoa Andoh (Lady Danbury), Golda Rosheuvel (królowa Charlotte), Luke Newton (Colin Bridgerton), Claudia Jessie (Eloise Bridgerton), a także Simone Ashley i Charithra Chandran, które dołączyły do obsady w drugim sezonie. Nowe twarze w obsadzie to także Shelley Conn, Calam Lynch i Rupert Young. W drugim sezonie zobaczymy też gwiazdę pierwszego sezonu – Phoebe Dynevor w roli Daphne. Natomiast u jej boku nie wystąpi już książę Hastings, w którego wcielał się Regé-Jean Page.

Twórcy serialu nie zdradzają zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły. Wiemy jedynie, że drugi sezon serialu „Bridgertonowie” opiera się na powieści „Ktoś mnie pokochał” Julii Quinn. Tym razem poznamy więc historię poszukiwań żony przez Anthony'ego, najstarszego syna w rodzinie Bridgertonów, który przez lata nie potrafił znaleźć odpowiedniej kandydatki. Sytuacja skomplikuje się, gdy w jego życiu pojawią się przybyłe z Indii siostry Sharma.

„Bridgertonowie” – ile odcinków?

Serial kostiumowy „Bridgertonowie” miał swoją premierę na platformie Netflix w zeszłym roku, w święta Bożego Narodzenia. Błyskawicznie zyskał ogromną popularność i stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach Julii Quinn, amerykańskiej autorki romansów historycznych.

Pierwszy sezon „Bridgertonów” liczy 8 odcinków, a każdy z nich trwa około 60 minut. Śledzimy w nim losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca awanse kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny. Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć — podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze