1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Letnie Brzmienia – 13 miast, 22 artystów i ponad 110 koncertów w plenerze

Tegoroczną edycję trasy koncertowej Letnie Brzmienia 2022 uświetnią występy najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku zagrają m.in. Natalia Przybysz, Kwiat Jabłoni, Zalewski i sanah.
W miniony piątek, występem Sobla w poznańskim Parku Starego Browaru, zainaugurowano wakacyjną trasę koncertową Letnie Brzmienia. W projekcie bierze udział ponad 20 najpopularniejszych artystów rodzimej sceny muzycznej. Od czerwca do sierpnia na plenerowych scenach w centrach 13 największych polskich miast usłyszymy m.in. Brodkę, Artura Rojka, Mery Spolsky, sanah, Natalię Przybysz, Kwiat Jabłoni, Ralpha Kaminskiego, Darię Zawiałow, Nosowską i Kaśkę Sochacką.

Letnie Brzmienia 2022 – cykl plenerowych koncertów

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu. Projekt, którego organizatorem jest Good Taste Production, powstał jako odpowiedź na pandemiczną rzeczywistość. Od czerwca do sierpnia na plenerowych scenach w centrach 13 największych polskich miast zagrają najpopularniejsi artyści rodzimej sceny muzycznej, którzy mają moc przyciągania i czarowania publiczności. Gdzie odbędą się koncerty? Już spieszymy z odpowiedzią. W tym roku będą to Gdańsk, Lublin, Warszawa, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Bielsko-Biała, Kraków oraz Gorzów Wielkopolski. Zwieńczeniem cyklu Letnie Brzmienia będzie natomiast dwudniowy finał, który odbędzie się na początku września w Poznaniu – w ramach Festiwalu Malta.

Letnie Brzmienia 2022 – artyści

Letnie Brzmienia to wydarzenie gromadzące najlepszych artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku w projekcie udział wezmą m.in. wyjątkowa muzyczna game changerka Brodka, słynąca z energetycznych koncertów i intrygujących stylizacji Mery Spolsky, łączący zachodnią alternatywę z popularnymi przebojami Artur Rojek oraz pełna rockowej energii Daria Zawiałow. Tłum rozgrzeją też artyści, których solowe kariery nabierają muzycznych rumieńców, jak Vito Bambino, IGO i Sobel. Z repertuarem „Zaczynam się od miłości”, czyli niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory, wystąpi Natalia Przybysz, z kolei w świat jazzu wprowadzi Kuba Badach. Nie zabraknie także znakomitych duetów, jak pop-folkowy Kwiat Jabłoni, czy wszechstronnych muzyków z KARAŚ/ROGUCKI. Swoją ponadprzeciętną wrażliwością i poetyckimi piosenkami oczarują Kortez i artysta totalny Ralph Kaminski. W świat porywającego pop-soulu zabierze publiczność MROZU, a w rapowe muzyczne rewiry – Tymek. Letnie Brzmienia to także koncerty charyzmatycznych wokalistek, jak Ania Dąbrowska, Nosowska, sanah i Kaśka Sochacka, oraz rockowe riffy od Zalewskiego i kultowego zespołu KULT. Wystąpią również Ofelia, bryska i Arek Kłusowski.

Letnie Brzmienia 2022 – szczegółowy program

Dokładny harmonogram koncertów znajduje się na stronach letniebrzmienia.pl, goodtaste.pl oraz na Facebooku. Daty i godziny koncertów oraz ceny biletów różnią się w zależności od wydarzenia. Wszystkie informacje należy sprawdzać na bieżąco w kanałach organizatora oraz śledzić powiadomienia mailowe ze strony bileterii. Regulamin imprezy dostępny jest na stronach goodtaste.pl/regulamin oraz letniebrzmienia.pl.

Letnie Brzmienia 2022 – gdzie kupić bilety na koncerty?

Bilety na cykl koncertów Letnie Brzmienia w cenie od 79 zł dostępne są na stronie letniebrzmienia.pl. Karnet w postaci 3 kodów należy wymienić na 3 bilety. Karnet jest przeznaczony dla jednej osoby i upoważnia (po wymianie kodów na bilety) do uczestnictwa w 3 różnych wydarzeniach. Nie ma możliwości zrealizowania kilku kodów na to samo wydarzenie. Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejścia na koncert.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze