1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Powstaje dokument o Wojciechu Szczęsnym. „Film odkryje prawdę o wybitnym sportowcu”

Powstaje dokument o Wojciechu Szczęsnym. „Film odkryje prawdę o wybitnym sportowcu”

Wojciech Szczęsny (Fot. Paula Potocka/Papaya Roster)
Wojciech Szczęsny (Fot. Paula Potocka/Papaya Roster)
Prime Video w ciągu półtora roku wypuścił dwa dokumenty poświęcone ważnym postaciom reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po produkcjach o Robercie Lewandowskim i Kubie Błaszczykowskim nadszedł czas na kolejnego kadrowicza. Tym razem bohaterem filmu będzie wybitny bramkarz Wojciech Szczęsny.

W przededniu startu Euro 2024 serwis Amazon Prime Video zapowiedział kolejną produkcję dokumentalną, która opowie o życiu znanego reprezentanta Polski w piłce nożnej. W 2023 roku na platformie zadebiutował film „Lewandowski – Nieznany”, a w lutym do oferty dodano również oryginalną produkcję zatytułowaną „Kuba” i poświęconą Jakubowi Błaszczykowskiemu. Oprócz tego w ofercie giganta streamingowego znajduje się szereg innych dokumentów dotyczących futbolu, w tym serial „Legia. Do końca”. Polskie produkcje dotyczące znanych sportowców najwyraźniej cieszą się sporym powodzeniem w serwisie, bo na przyszły rok Prime Video szykuje produkcję, której bohaterem będzie Wojciech Szczęsny.

Prime Video zrobi film o Wojciechu Szczęsnym

Dokument o jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich bramkarzy w historii – obecnie przygotowującym się do występu na Euro 2024 – przedstawi kulisy kariery wyrazistego i jednocześnie budzącego kontrowersje sportowca, który ma za sobą niezwykle bogatą karierę klubową. Na przestrzeni lat reprezentował m.in. takie kluby jak Arsenal Londyn, AS Roma czy Juventus Turyn. Był też wielokrotnie bohaterem kadry narodowej, choć przeżywał też wyjątkowo trudne chwile na wielkich imprezach. „Film odkryje prawdę o wybitnym sportowcu i świecie, który go ukształtował oraz o ludziach, którzy wywarli na niego wpływ” – zapowiada Prime Video.

– Dlaczego zdecydowałem się na ten film? Bo mam nadzieję, że w tej formie uda mi się powiedzieć całą prawdę o sobie w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych ludzi. Film, w przeciwieństwie do książki, daje możliwość pokazania prawdziwych, ludzkich emocji. Ja mogę mieć opinie, które są dla niektórych – nazwijmy je – kontrowersyjne, ale też każdy, kto odgrywa w moim życiu jakąś rolę, będzie miał szansę stanąć przed kamerą, wypowiedzieć się i pokazać swoją perspektywę – przekazał w komunikacie prasowym Wojciech Szczęsny.

Wojciech Szczęsny (Fot. Paula Potocka/Papaya Roster) Wojciech Szczęsny (Fot. Paula Potocka/Papaya Roster)

Dokument pozwoli klientom Prime poznać nie tylko autentyczną historię Szczęsnego jako zawodnika sportowego, ale również jako ojca, syna i męża. Dzięki produkcji widzowie będą mieli szansę odkryć również prywatne oblicze Mariny Łuczenko-Szczęsnej, żony bramkarza i cieszącej się ogromną popularnością piosenkarki i influencerki, a także pięcioletniego syna Liama, który już dziś wykazuje duży talent piłkarski.

Ekipa filmowa towarzyszyć będzie rodzinie Szczęsnych w najważniejszych momentach życia sportowego i prywatnego: tuż przed narodzinami drugiego dziecka i pierwszym gwizdkiem na Euro 2024, gdzie Szczęsny zagra razem z Reprezentacją Polski. W filmie zobaczymy ich życie w Turynie, gdzie cała rodzina, tak jak w Polsce, jest niezwykle rozpoznawalna, ale też emocje, rozmowy na trudne tematy i wzruszenia. Nie zabraknie również takich wątków jak konflikt Szczęsnego z ojcem Maciejem, czy jego trudnych początków po przeprowadzce do obcego kraju jako nastolatek.

Film o Wojciechu Szczęsnym będzie także opowieścią o niezwykłym talencie i ulubieńcu kibiców, którego droga nie zawsze była pasmem sukcesów – zarówno na boisku, jak i poza nim. W karierze Szczęsnego zdarzały się bowiem potknięcia i skandale, nagonki ze strony mediów. Jednak upór w dążeniu do celu i bezkompromisowy charakter doprowadziły go na największe piłkarskie areny, pozwalając mu spełnić dziecięce marzenie – wyjść na boisko w koszulce Arsenalu.

Kulisy powstawania dokumentu o Wojciechu Szczęsnym. Premiera w 2025 roku. (Fot. James Poole) Kulisy powstawania dokumentu o Wojciechu Szczęsnym. Premiera w 2025 roku. (Fot. James Poole)

Za produkcję odpowiada Papaya Films, która współpracowała z Amazonem również przy okazji „Lewandowski – Nieznany” oraz „Kuby”. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem James Poole. Film o reprezentancie Polski zadebiutuje wyłącznie na Prime Video w 2025 roku. Produkcja nie ma jeszcze oficjalnego tytułu.

Źródło: „Lewandowski i Błaszczykowski to nie koniec. Amazon kręci film o kolejnym polskim piłkarzu”, wirtualnemedia.pl [dostęp: 14.06.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze