1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Elton John che uchronić artystów przed popadaniem w nałogi

Elton John che uchronić artystów przed popadaniem w nałogi

Sir Elton John zatrudnił doradcę, którym ma dbać o to by żaden ze współpracujących z jego firmą Rocket Music Entertainment Group wykonawców nie wpadł w szpony nałogów, które zbierają obfite żniwo w świecie show-biznesu.

Zatrudniony przez niego profesjonalny doradca ma wystarczającą wiedzę i kompetencje, by służyć pomocom podopiecznym znanego muzyka.

Elton John sam przez wiele lat zmagał się licznymi uzależnieniami, m.in. od alkoholu, jedzenia, zakupów, kokainy. W latach 80. cierpiał na bulimię. Pod wpływem śmierci amerykańskiego nastolatka, Ryana White'a, który zmarł na AIDS w 1990 roku, artysta postanowił udać się na terapię odwykową.

Elton John to jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki rozrywkowej.  Swą karierę rozpoczął pod koniec lat 60. W 1969 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiej płyty pt. "Empty Sky". Największe sukcey odnosił w latach 70., takimi albumami jak Madman Across the Water (z 1971 r.), Goodbye Yellow Brick Road (z 1973 r.) i 80. m.in. Too Low for Zero (z 1983 r.). W 1994 roku wspólnie z Timem Rice'em napisał piosenki do animowanego filmy Disneya "Król Lew" - za pochodzącą z tego obrazu piosenkę "Can You Feel the Love Tonight" otrzymał Oscara. Dyskografię artysty zamyka płyta "The Union" z 2010 roku, nagrana wspólnie z muzykiem country Leonem Russellem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze