1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Film Małgorzaty Szumowskiej wygrywa w Dortmundzie

Film Małgorzaty Szumowskiej wygrywa w Dortmundzie

Fot. Michał Englert
„W imię…”, najnowszy obraz autorki „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu” otrzymał nagrodę główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Kobiecych w Dortmundzie.

W walce o prestiżową The International Feature Film Award polska produkcja rywalizowała z ponad setką filmów z pięćdziesięciu krajów świata, z których do Konkursu Głównego trafiło zaledwie osiem. W uzasadnieniu nagrody dla „W imię…” czytamy, że obraz Szumowskiej doceniono za jego odwagę, wybitną grę aktorską oraz głębokie, humanistyczne przesłanie.

„W imię…” to historia niemożliwej miłości księdza (Andrzej Chyra), osadzona w realiach katolickiej społeczności.  Światowa premiera filmu odbyła się w ramach 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, gdzie obraz uhonorowano Teddy Award. Wśród poprzednich laureatów tej prestiżowej nagrody Berlinale znaleźli się, między innymi: Pedro Almodóvar, Derek Jarman, Francois Ozon, Lukas Moodysson i Todd Haynes.

Film „W imię…” został sprzedany do szerokiej dystrybucji w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym do USA. Film trafi do polskich kin 20 września 2013 roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze