fbpx

Oscarowe „Rozstanie” w kinie Muranów

Oscarowe "Rozstanie" w kinie Muranów
fot. materiały prasowe

W związku z sukcesem „Rozstania” i Oscarem dla Ashghara Farhadiego Gutek Film i kino Muranów zapraszają w najbliższą środę i czwartek, 29 lutego i 1 marca, o godzinie 18.00 na jedyne w Warszawie pokazy filmu.
Dla pierwszych 15 widzów, którzy zakupią bilety na pokazy czekać będą plakaty do tego filmu.

„Rozstanie” w reżyserii twórcy głośnego „Co wiesz o Elly?”, to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

Nader po rozstaniu z żoną zatrudnia kobietę, która ma zająć się jego chorym ojcem. Jednak nie wie, że jego nowa pracownica nie tylko jest w ciąży, ale też pracuje w tajemnicy przed swoim mężem. Wkrótce bohater znajdzie się w sieci kłamstw, manipulacji i publicznych konfrontacji.
Dzieło Farhadiego otrzymało niemal wszystkie najważniejsze laury tego sezonu: nagrody festiwalu w Berlinie, Cezara, a także triumfowało podczas rozdania Złotych Globów, gdzie jego konkurentami była m.in. „Skóra, w której żyję” Pedro Almodovara.

– Asghar Farhadi to bardzo utalentowany artysta, a jego film mówi coś bardzo głębokiego o sytuacji człowieka dziś, akademia to doceniła – powiedziała po oscarowej gali Agnieszka Holland, której „W ciemności” przegrało walkę o Oscara właśnie z filmem Farhadiego.

– Dedykuję tę nagrodę wszystkim Irańczykom i tym, którzy nie noszą w sobie urazy i cenią sobie pokój na świecie – mówił irański reżyser odbierając statuetkę.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze