fbpx

Xawery Żuławski nakręci „Złego” Leopolda Tyrmanda

Xawery Żuławski
Forum

Reżyser znany z ekranizacji „Wojny polsko-ruskiej” bierze na warsztat najbardziej znaną powieść Leopolda Tyrmanda – „Zły”.
„Zły” Leopolda Tyrmanda to jedna z najbardziej znanych warszawskich powieści, w dodatku kryminał. Adaptację książki można zobaczyć w Teatrze Powszechnym. Tymczasem Xawery Żuławski, reżyser m.in. „Chaosu” i serialu „Krew z krwi”, od dwóch lat pracuje nad filmowym scenariuszem „Złego”. O planach adaptacji tyrmandowskiego kryminału Żuławski opowiedział już w wywiadzie dla Zwierciadla.pl. Termin rozpoczęcia zdjęć wyznaczony został na drugą połowę 2013 roku, a projekt otrzymał dotację z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Żuławski, wykorzystując fabułę „Złego”, gdzie główny bohater pozostaje tajemnicą, nie zamierza ujawniać nazwisk aktorów, których zatrudni do projektu.

Przed twórcami niełatwe zadanie – fragmentaryczne przynajmniej odtworzenie Warszawy lat 50. Zwłaszcza, że Leopold Tyrmand z chirurgiczną wręcz precyzją opisywał w swojej książce bohaterów i miejsca powojennej stolicy.

Poniżej trailer filmu „Wojna polsko-ruska”:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/oJRPLO0Mv0A” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze