fbpx

Izabela Czajka-Stachowicz – kobieta wiecznie ciekawa życia

Izabela Czajka-Stachowicz – kobieta wiecznie ciekawa życia
fot. materiały prasowa W.A.B.

Była gwiazdą przedwojennych salonów; piękna, utalentowana, bezpruderyjna. Jej oryginalna uroda i ognisty temperament okazały się przepustką do świata warszawskiej i paryskiej bohemy.
23 maja nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się książka dająca niemałe wyobrażenie o życiu królującej na przedwojennych salonach artystki – Nigdy nie wyjdę za mąż. Ukazany jest w niej niespokojny okres tuż po rozstaniu z pierwszym mężem i burzliwe, zaskakujące i budzące śmiech, a czasami i zgorszenie przygody Belli Hertz. Wszyscy do niej lgną, co drugi mężczyzna się w niej kocha – głośna i głodna życia Bella działa jak magnes. Spotyka na swej drodze sławy przedwojennej awangardy i pomaga wytyczać „nowe drogi sztuki”. Opowieść toczy się od anegdoty do anegdoty, może nie każda jest prawdziwa, ale od żadnej nie wieje nudą.

Czytelnicy, którzy po przeczytaniu Nigdy nie wyjdę za mąż będą chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o Olku, który sprowokował Bellę do ucieczki z Warszawy do Berlina i doprowadził do złożenia tak poważnej, tytułowej deklaracji, a także o wchodzeniu w dorosłość tej niezwykłej młodej kobiety, już 13 czerwca będą mogli sięgnąć po Małżeństwo po raz pierwszy Izabeli Czajki-Stachowicz. Jest to manifest niezależności młodej Belli Hertz, dziewczyny cokolwiek niefrasobliwej, ale z pewnością szczerej i pełnej wdzięku – potrafiącej walczyć z ojcem o własne szczęście, ale i nie ograniczającej się tylko do roli przykładnej żony. To także pierwsza część obszernej kroniki jej małżeńskich przygód. Bo przecież nie każda zakochana dziewczyna jest w stanie zaplanować i doprowadzić do końca plan ucieczki z domu.

Ucieczka z siostrą do Nałęczowa, dorabianie jako „sławna lekarka z okolicy”, odrobina szaleństwa i dużo odwagi – to wszystko i jeszcze więcej składa się na przygody, jakie spotykają Czajkę na kartach jej wspomnień, gdzie fakty przeplatają się z umiejętnie podkolorowanymi wyobrażeniami.

Gwarantujemy, że przy lekturze tych dwóch książek żaden czytelnik nie będzie się nudził.

Izabela Czajka Stachowicz, Nigdy nie wyjdę za mąż, premiera 23 maja 2012 r., Wydawnictwo W.A.B.

Izabela Czajka Stachowicz, Małżeństwo po raz pierwszy, premiera 13 czerwca 2012 r., Wydawnictwo W.A.B.

Więcej nowości i książek wydawnictwa W.A.B. znajdziesz TUTAJ.

W.A.B.