fbpx

Nagroda dla Seweryna w Locarno

Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
twitter.com/FilmFestLocarno; screen

Andrzej Seweryn został najlepszym aktorem 69. MFF w Locarno. Statuetkę przyniosła mu rola Zbigniewa Beksińskiego.

Rola Zdzisława Beksińskiego w filmie „Ostatnia Rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego przyniosła Andrzejowi Sewerynowi tytuł najlepszego aktora zakończonego właśnie 69. festiwalu w Locarno. Obraz trafi do kin 30 września 2016.

„Ostatnia Rodzina” opowiada historię rodziny Beksinskich. Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, jego syn był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmów. Obok Andrzeja Seweryna w rolach głównych występują: Dawid Ogrodnik – Tomek Beksiński, Aleksandra Konieczna – Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra – Piotr Dmochowski, marszand i przyjaciel malarza.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek wyprowadza się od rodziców. Choć jego mieszkanie jest tuż obok i ich kontakty pozostają bardzo intensywne, Zofia niepokoi się o nadwrażliwego syna. Słusznie, jak się okazuje, ponieważ Tomek podejmuje pierwszą próbę samobójczą, na szczęście nieudaną. Gdy wkrótce trafia do radia jako dziennikarz muzyczyny, a Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji Dmochowskim, wydaje się, że Beksińscy mają już najgorsze kłopoty ma za sobą. Tymczasem to tylko cisza przed burzą, rodzinę dotkną jeszcze wielkie dramaty.

na podst.mat,pras. Kino Świat

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze