fbpx

Wiosna Filmów przenosi się do sieci

Wiosna Filmów przenosi się do sieci

Ze względu na panującą sytuację, tegoroczna edycja festiwalu Wiosna Filmów przenosi się do sieci. Tym samym, będzie to pierwszy festiwal filmów fabularnych w Polsce dostępny całkowicie online.

Festiwal Wiosna Filmów to cykliczna impreza z 25-letnią tradycją, podczas której obejrzeć można produkcje nagradzane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych. Tegoroczna edycja odbędzie się pierwszy raz całkowicie online. Dzięki temu wydarzenie będzie dostępne dla osób w całej Polsce, nie tylko w wybranych miastach i kinach. Przez 10 dni zaprezentowanych zostanie ponad 30 produkcji z Cannes, Wenecji czy Berlinale, a także nagrodzonych lub nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych i Oscarów. „Nie zabraknie premier, przedpremier i najgłośniejszych tytułów ostatniego sezonu” – zapewnia Maciej Zabojszcz, dyrektor festiwalu.

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek przedpremierowym pokazem nagrodzonego podczas Berlinale filmu „Zło nie istnieje” irańskiego reżysera i scenarzysty Mohammada Rasoulofa. Widzowie będą mogli obejrzeć także francusko-niemiecki „Undine” w reżyserii Christiana Petzolda oraz hity ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, takie jak „Parasite” Bonga Joon-ho czy „Młody Ahmed” braci Jeana-Pierre’a i Luca Dardenne.

W paśmie Mistrzowie reżyserii pokazany zostanie wyróżniony w Cannes za reżyserię obraz „Wysoka dziewczyna” Kantemira Bałagowa, a uhonorowany Srebrnym Lwem w Wenecji film Romana Polańskiego „Oficer i szpieg” wypełni pasmo Triumfatorów.

26. edycja festiwalu Wiosna Filmów odbędzie się w dniach 29 maja 7 czerwca na platformie kin wirtualnych mojeekino.pl, zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych. Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 zł.

Szczegółowy program i informacje o biletach można znaleźć pod adresem wiosnafilmow.pl.