1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wenus w Pannie - nieśmiała krytykantka

Wenus w Pannie - nieśmiała krytykantka

123rf
Ugotuje lekkostrawną kolację i zrobi leczniczy masaż stóp - w ten sposób pokaże, że kocha. Skromna, akuratna, skora do pomocy. I przede wszystkim rozsądna, nie w jej stylu szaleństwa i kolorowy zawrót głowy.

Odcień kobiecości: Image ma schludny i korekt. Zachowuje się poprawnie i powściągliwie. Budzi sympatię delikatną nieśmiałością, skromnością i ciągłą gotowością do pomocy. Najbardziej przydatna ze wszystkich Wenus. Perfekcjonistka, która niezmordowanie dąży do doskonałości. Analityczna do bólu, zauważy każdy szczegół. Jest otwarta na drugiego człowieka o tyle, o ile nie chce on od niej jawnego pokazywania uczuć. Raczej jest zamknięta i zdystansowana, ale Wenus w Pannie można zaufać, bo jest niezwykle odpowiedzialna. Dobry materiał na żonę w tradycyjnym do tego podejściu a także na pracownika. Będzie wierna, będzie tyrać, całkowicie odda się swojej roli, ale może też okazać się oschła i wymagająca. Wenus w tym znaku odznacza się silnym krytycyzmem, więc ktoś taki zauważy każde twoje potknięcie i nie omieszka wytknąć najmniejszy błąd. Postępuje tak, bo nosi w sobie wielkiego wewnętrznego krytyka. Nie ma też co liczyć na wylewność, bliskość a raczej przywiązanie okaże poprzez praktyczne gesty – załatwi coś na mieście, poleci lekarza, poda przepis na zdrowe danie. Sprawdza się jako pielęgniarka, sekretarka, księgowa, ale także ekolog, dietetyk czy naukowiec.

Jaka jest w miłości Wenus w Pannie: Kocha rozumnie, rozsądek zawsze weźmie u niej górę nad sercem i jego spontanicznymi odruchami. To kobieta cicha, oddana i wierna. Cechuje ją praktycyzm, lubi być pożyteczna i pomocna. Dlatego jej mężczyzna ma wszystkie guziki dobrze przyszyte, koszule wyprasowane i nie ma we organizmie złego cholesterolu, bo jego partnerka o to dba. Kiedy lekarz zaleci mu ruch, ona będzie wstawać z nim o 5 rano i biegać. Jest mistrzynią miłości w praktyce. Tak naprawdę jest nieśmiałą romantyczką, tylko niewiele osób o tym wie, zwłaszcza tych najbliższych. Wenus w Pannie bowiem w okazywaniu miłości jest bardzo powściągliwa oraz krytyczna. Wobec partnera potrafi być niesłychanie nietolerancyjna i wymagająca. Jak kocha, to krytykuje, co oznacza, że jest zainteresowana. Poprawia wtedy i strofuje.

Sfera uczuć jest płynna i z natury wolnościowa, a Wenus w Pannie należąca do materialistycznego żywiołu ziemi, podchodzi do niej na zimno i analitycznie. W jej życiu bardziej liczy się praca, najlepiej na rzecz innych lub jakiejś idei, a nie relacyjne zakręty. W miłości docenia przewidywalność, ale potrafi się też cieszyć zwyczajną codziennością i prostotą życia. Potrafi doskonale zadbać o tego, kogo kocha i umie poświęcić mu maksimum uwagi kosztem siebie. Wenus w Pannie nosi w sobie wstydliwość a nawet pruderię. Panna to znak dziewic, na dnie jej psychiki leżą zahamowania seksualne, jest niepewna siebie w tej sferze życia. Życie intymne to dla niej wyzwanie. Jeśli otworzy się już na tą sferę życia, jest kochanką gruntowną, zna każdy centymetr kwadratowy ciała swojego mężczyzny. A jeśli Wenus w Pannie nie znajdzie godnego jej zaufania partnera, żyje solo i nieźle sobie radzi, ale bywa cyniczna, bo nie wierzy w miłość.

Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): nieśmiałość, ostrożność, kultura osobista, równowaga emocjonalna, wybredność, praktycyzm, gotowość do niesienia pomocy, godna zaufania.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety): powściągliwość, dystans uczuciowy, przesadna skromność, wyrachowanie w miłości, świętoszkowatość, pruderia, wieczne niezadowolenie, surowy krytycyzm, drobnomieszczaństwo, wstydliwość, nieprzystępność, staropanieńskie fochy. Wenus w Pannie znajduje się w upadku, więc jej pozycja jest w tym znaku słaba.

Kierunek rozwoju osobistego w relacjach: Praca nad wyrażaniem pozytywnych uczuć i wyluzowaniem się w seksie oraz w ogóle w życiu.

INNE WENUS: Wenus w Baranie, Wenus w Byku, Wenus w Bliźniętach, Wenus w Raku, Wenus w Lwie, Wenus w Wadze, Wenus w Skorpionie , Wenus w Strzelcu, Wenus w Koziorożcu, Wenus w Wodniku, Wenus w Rybach.

WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej. Jak się zapisać – .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze