1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Idealne miejsca na jesienny urlop

shutterstock
Za oknami deszcz i mgła. Pierwsze chłody zapowiadają rychłe nadejście zimy, a coraz mniejsza ilość słońca skutecznie obniża samopoczucie. Jesień potrafi dać w kość każdemu. Gdzie można szukać schronienia przed jesienną aurą? Jakie miejsca o tej porze roku mogą stać się dla polskich turystów idealnym miejscem na urlop?

W poszukiwaniu inspiracji

Gdzie wybrać się na jesienny urlop? Z pewnością słońca i atrakcji nie zabraknie w rejonie Morza Śródziemnego. Hiszpania, Maroko oraz Kreta o tej porze roku w dalszym ciągu kuszą piękną pogodą oraz dobrymi warunkami do wypoczynku. W poszukiwaniu inspiracji można wykorzystać fora podróżnicze i prasę turystyczną. Warto też odwiedzić portal pozwalający na przegląd i podnajem mieszkań wakacyjnych w najpopularniejszych regionach turystycznych świata. Na które z nich warto zwrócić uwagę w okresie jesiennym?

Kierunek: Chorwacja

Latem życie koncentruje się na chorwackich plażach, jesień z kolei jest idealnym czasem dla tych, którzy zamiast lenistwa na plaży preferują intensywne zwiedzanie.  W październiku i listopadzie nadal jest tu ciepło (od 15 do 22 stopni), a upały nie utrudniają już tak bardzo spacerów po pięknych miastach. Jesień to zatem idealny czas dla tych, którzy chcą zwiedzićoraz najciekawsze zakątki Dalmacji czy Istrii.

Uroki jesiennej Hiszpanii

Jesienna Hiszpania w dalszym ciągu zachwyca pięknymi plażami. Na terenie słynnego Wybrzeża Słońca można wypoczywać przez cały rok, podobnie sytuacja wygląda na obszarze Costa de la Luz. Tu jeszcze w październiku woda jest wystarczająco ciepła, by skorzystać z morskiej kąpieli.  Nieco niższe temperatury pozwalają też na urządzanie ciekawych wycieczek po tym kraju, które w gorących miesiącach letnich są zdecydowanie zbyt męczące. Jakie zakątki Hiszpanii jesienią stają się najciekawsze? O tej porze roku szczególnie atrakcyjny staje się pełen winnic rejon La Rioja. Gdy temperatura spada do około 20 stopni można też wybrać się na jesienną wycieczkę do Barcelony lub Madrytu. Te miasta jesienią prezentują się wspaniale, a i na pogodę narzekać nie można.

Kreta kusi długim latem

Dla miłośników plaż i morskich atrakcji dobrym miejscem na jesienny urlop może stać się Kreta. Na tej greckiej wyspie lato trwa wyjątkowo długo, dzięki czemu dla Polaków jest ona idealnym schronieniem przed jesienną słotą. Nadal można się tu delektować wypoczynkiem na plaży, można też wykorzystać bardziej przyjazne temperatury na zwiedzanie tutejszych zabytków. Piękne pałace minojskie oraz wiekowe miasta portowe jesienią prezentują się wspaniale, a ich zwiedzanie jest znacznie przyjemniejsze. Wybierając się na Kretę warto zastanowić się nad wycieczką zorganizowaną. Biura podróży z wieloletnim doświadczeniem jak czy Itaka, oferują fantastyczne ceny za wycieczki w miesiącach jesiennych. Warto się zastanowić nad taką formą podróży.

A może Maroko?

Wysokie temperatury, nieco egzotyczna atmosfera i świetne przygotowanie do przyjęcia turystów sprawiają, że Maroko przez cały rok jest krajem idealnym na wypoczynek. Jesień to czas idealny dla tych, którzy chcą odkrywać piękno tego kraju i poznawać jego najbardziej niezwykłe zakątki. W dalszym ciągu jest tu bardzo ciepło, jednak upały nie są już tak uciążliwe. Dzięki temu zwiedzanie Marrakeszu czy Rabatu staje się prawdziwą przyjemnością, podobnie jak pobyt w Casablance. Tu jesienią temperatury nadal przekraczają 20 stopni, dzięki czemu można delektować się i słońcem, i wyjątkowym, afrykańskim klimatem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze