1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Design inspirowany twórczością Agnieszki Osieckiej

Design inspirowany twórczością Agnieszki Osieckiej

Empik
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Z okazji 80. rocznicy urodzin artystki, która była szczególnie uważna na drobiazgi, nastroje, detale, powstała specjalna seria przedmiotów codziennego użytku, ozdobiona najpopularniejszymi cytatami z jej piosenek.

Agnieszka Osiecka była jak kolorowy ptak. 9 października 2016 skończyłaby 80 lat. Reportażystka, dziennikarka, pisarka, pamiętana jest przede wszystkim jak autorka tekstów piosenek, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków. Łącznie spod jej ręki wyszło ponad 2000 tekstów! Na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1963 Osiecka otrzymała nagrodę indywidualną za Piosenkę o okularnikach”, wykonywaną wówczas przez Kazimierę Utratę. Do jej tekstów  muzykę pisało wielu wybitnych kompozytorów, np.  Krzysztof Komeda, Andrzej Zieliński, Katarzyna Gaertner, Zygmunt Konieczny czy Włodzimierz Nahorny. Wiele tekstów przeniknęło do języka codziennego i do dziś żyją własnym życiem.

Z okazji rocznicy powstała specjalna urodzinowa kolekcja przygotowana przez Empik we współpracy z Fundacją Okularnicy. Znalazły się w niej przedmioty codziennego użytku z grafikami Marianny Sztymy, laureatki wyróżnień za ilustracje i opracowanie graficzne książek. Na kubkach, talerzach, torbach, pościeli,notesach czy magnesach malarka umieściła znane cytaty, takie jak:„Tylko nie mów do mnie, jak do żony”, „A ja jestem, proszę pana, na zakręcie”, „Małgośka mówią mi” „Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd”. 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze