1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jeden urlop, 214 niezapomnianych chwil

Jeden urlop, 214 niezapomnianych chwil

Zobacz galerię 15 Zdjęć
Kilometry tras narciarskich dostępne są w każdym ośrodku narciarskim. Ale tylko w Serfaus-Fiss-Ladis dbałość o najdrobniejsze szczegóły tworzy tę ogromną różnicę – dla zapewnienia gościom narciarskiego urlopu na pięć gwiazdek.

2 000 chwil zimowej radości, 214 ekscytujących momentów, wolność do potęgi dziesiątej oraz 68 razy beztroskie uniesienie. W ten sposób można by opisać to, co gościom oferuje ośrodek narciarski Serfaus-Fiss-Ladis w Tyrolu. Ponieważ kilometry tras narciarskich i nowoczesna infrastruktura to nie wszystko, czego potrzeba do szczęścia podczas zimowego urlopu.

Słońce to radość! Płaskowyż , otoczony przez spektakularny łańcuch górski Samnaun oraz Alpy Ötztalskie, znajdując się na wysokości niemal 1400 m n.p.m., góruje ponad doliną Innu w Tyrolu. Dzięki aż 2 000 godzin słońca w roku panują tu idealne warunki, aby wypocząć i znowu poczuć się doskonale. Na platformach widokowych Pezid w Serfaus (2 770 m n.p.m.) lub Zwölferkopf w Fiss (2 600 m n.p.m.) podziwiać można natomiast niezwykły górski pejzaż. Większość terenu mieści się na wysokości ponad 2 000 m, natomiast ośrodek narciarski Masner usytuowany jest na niemal 3 000 m wysokości.

O gęsią skórkę przyprawiają zróżnicowane zjazdy – 214 km świetnie przygotowanych tras, z których aż 80 procent wyposażonych jest w urządzenia do sztucznego naśnieżania. Początkujący i narciarze rekreacyjni mogą w tym doskonalić swoją jazdę na nartach na szerokich i łagodnych zboczach, dzieci natomiast odkrywać multimedialne stoki tematyczne i rozsmakowywać się w sportach zimowych na stokach z przeszkodami. Profesjonaliści i narciarze zaawansowani mają do dyspozycji stoki z muldami, trasy wyścigowe oraz stoki do jazdy carvingowej. Wyjątkowość Serfaus-Fiss-Ladis budują szczegóły: wiodący głównie poprzez szerokie zboczach zjazd Frommesabfahrt, którego długość wynosi dziesięć kilometrów, jest jedną z najdłuższych tras narciarskich w Austrii. Na stoku Direttissimao natomiast, którego średni kąt nachylenia to ok. 70 procent, grawitacja działa na ciało z taką siłą, że tylko najwięksi śmiałkowie mają odwagę podjąć się zjazdu tą trasą.

Dla wszystkich tych, którzy uważają wolność za największy atut urlopu: w Serfaus-Fiss-Ladis motywem przewonim jest hasło „Bądź wolny”. Snowparki dla profesjonalistów i początkujących czy innowacyjne stoki z przeszkodami to dopiero początek. Prawdziwy kontakt z naturą zapewniają trasy do jazdy w stylu dowolnym łączące w sobie solidną dawkę adrenaliny z imponującym, panoramicznym widokiem na góry Tyrolu – oto wolność w czystej postaci!

Szukasz ciszy i bliskości z przyrodą? Najlepsze warunki ku temu dają regionalne trasy biegowe i szlaki do jazdy na nartach biegowych o łącznej długości 52 km (z czego 8 km to wysokogórskie trasy biegowe) lub liczne, znajdujące się na terenie całego ośrodka narciarskiego strefy relaksu, wyposażone w kosze wypoczynkowe, hamaki i leżaki. Świeże, górskie powietrze pachnie niemal tak wspaniale, jak specjały kuchni regionalnej Tyrolu, podawane w górskich gospodach. Kulinaria w Serfaus-Fiss-Ladis to swoiste połączenie tradycyjnych specjałów z górskich schronisk z wyszukaną kuchnią serwowaną w nowoczesnych górskich restauracjach usytuowanych niekiedy na wysokości nawet 2 000 m n.p.m.

Zimowy urlop w Serfaus-Fiss-Ladis nie zasłużyłby jednak na pięć gwiazdek, gdyby nie wiele drobnych rozwiązań, składających się na olbrzymi efekt: dzięki zastosowaniu sygnalizacji świetlnej oraz systemowi „Easy Boarding”, czas oczekiwania na wjazd na górę do ośrodka narciarskiego, jednym z 68 nowoczesnych wyciągów lub kolejek, jest znacznie zredukowany. Bezstresowe wsiadanie i wysiadanie oraz pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu do wagoników ze sprzętem narciarskim, a także najnowocześniejsze systemy przechowywania go w stacji dolnej, gdzie wyposażenie przez noc czeka na fanów białego szaleństwa, są gwarancją udanego wypoczynku. Urlop na nartach rzadko bywa tak bezstresowy!

Po dniu pełnym emocji na stokach, trasach biegowych, torach saneczkowych, zimowych szlakach do wędrówek lub w parkach Fun Area każdy będzie miał o czym opowiadać. Kiedy? Choćby podczas wieczornych spotkań czy kolacji w jednym z wysokiej jakości hoteli lub pensjonatów. Region dysponuje szeroką ofertą noclegową na każdą kieszeń i gust, od przytulnych pensjonatów ze śniadaniem, przez hotele, hotele z odnową biologiczną, aż po ekskluzywne domki górskie. Wszystko – w tym również karnet narciarski – można szybko i wygodnie zarezerwować online na stronie .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze