1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. 3 sposoby na sylwestrowe szaleństwo

3 sposoby na sylwestrowe szaleństwo

fot.123rf
Ostatni dzień roku, to jedna z nielicznych okazji, aby spotkać się w gronie najbliższych. Czym byłaby zabawa sylwestrowa pozbawiona przyjaciół? Przygotuj niezapomnianą domówkę i zaskocz znajomych oryginalnym motywem przewodnim.

Zabawa w rytmie Koko Loko

Październik. Podczas jednego ze spotkań towarzyskich, zadeklarowałeś grupie przyjaciół, że w tym roku zapraszasz ich do siebie na świętowanie Nowego Roku. Listopad. Znajomi proszą Cię o potwierdzenie wspólnego Sylwestra. Grudzień. Do końca roku pozostały zaledwie dwa tygodnie, podczas których chcesz przygotować niezapomniane atrakcje, jednak wciąż brakuje Ci inspiracji. Kiedy za oknem śnieg i ujemne temperatury, każdy marzy o „ciepłych krajach”, dlatego zorganizuj egzotyczną, imprezową oazę! Dokonaj błyskawicznej oceny sytuacji. Zastanów się, gdzie umieścisz leżaki dla gości. Wygospodaruj specjalne miejsce na sylwestrowe przekąski i drinki z palemką. Do znajomych wyślij następującą wiadomość: „Na sylwestrową zabawę koniecznie przygotujcie egzotyczne stroje - koszule hawajskie, krótkie spodnie i japonki”. Przygotuj specjalną muzyczną składankę, której nie może zabraknąć podczas sylwestrowej zabawy. A przekąski? Poproś znajomych, aby wspólną zabawę wzbogacili własnymi kulinarnymi popisami.

Kto zostanie sylwestrowym Love Lasem?

Bal przebierańców! Mimo że ostatni raz brałeś w nim udział w szkole podstawowej, pamiętasz emocje towarzyszące samodzielnemu wykonywaniu stroju. Chciałeś być oryginalny, dlatego poprosiłeś rodziców o pomoc. Chciałeś zostać… Zorro! Chociaż tata tłumaczył Ci, że w ubiegłym roku (na balu Twojego starszego brata) kilkunastu chłopców wybrało ten strój, nie dałeś się przekonać. Następnego dnia okazało się, że warto słuchać rad rodzicielskich. Nie tylko, nie byłeś jedynym Zorro w szkole, lecz z przykrością musiałeś stwierdzić, że strój niektórych chłopców prezentuje się zdecydowanie lepiej niż Twój. Do domu wróciłeś zdenerwowany i od progu oznajmiłeś, że „już nie koleguję się z Bartkiem”. W tym roku, nie popełnij błędów młodości i zaskocz zarówno przyjaciół, jak i swoją wyobraźnię. Dodatkowo, poproś przyjaciół, żeby przygotowali potrawy, związane z prezentowanymi przez nich postaciami.    

Sylwester + Słona Ona, czyli lata 70. i 80. w Polsce

W ostatnim czasie zaobserwowałeś wyraźny wzrost zainteresowania epoką PRL. Nie dotyczy ono wyłącznie historyków, którzy wykonują swoje zawodowe obowiązki. Jak grzyby po deszczu, powstają lokale nawiązujące wystrojem i serwowanymi potrawami, do „czasów słusznie minionych”, natomiast kluby muzyczne oferują zabawę w rytmie najpopularniejszych utworów tego okresu. Dlatego, spróbuj zorganizować zabawę sylwestrową w klimacie PRL. Poproś babcię o udostępnienie mieszkania, którego ściany pokryte są boazerią, natomiast honorowe miejsce w pokoju gościnnym zajmuje meblościanka. Przygotuj plakaty, noszące kultowe hasła z minionej epoki. Wypożycz specjalny dystrybutor do wody – niezbędne wyposażanie na ulicach polskich miast. Po rozmowie z rodzicami, sporządź listę potraw, które powinieneś przygotować – np. sałatka warzywna, zimne nóżki, fasolka po bretońsku i bigos. Przyda się też przekąska Słona Ona – pyszna prażona kukurydza oprószona solą morską. Zakomunikuj znajomym, żeby przygotowali odpowiednie stroje, które wkomponują się w klimat tegorocznej zabawy sylwestrowej. Wystarczy obejrzeć kilka teledysków albo komedię z czasów PRL-u  i przeszukać szafę rodziców.

Sprawdź również koszule damskie do pracy

Źródło: materiały prasowe Bakalland

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze