1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Mistrzyni Świata: najdłużej pracująca Mama SOS na świecie

Mistrzyni Świata: najdłużej pracująca Mama SOS na świecie

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Z chwilą, kiedy tu się zatrzymałam, okazało się, że to jest to. – mówi Danuta Ulidowicz, najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. W tej roli spędziła 30 lat, wychowała 19 dzieci, a historia jej życia pokazuje, że niemożliwe nie istnieje.  

Zastanawiałam się, jaka odpowiedzialność na mnie spada. Czy będę umiała zastąpić im matkę, sprawić, by czuły się bezpieczne, kochane. Czy ja sobie poradzę? – tak Danuta Ulidowicz wspomina początki swojej pracy w roli Mamy SOS. Tak naprawdę nie wiedziała, czego się spodziewać, co ją czeka. Ale wielkie serce, wrażliwość na drugiego człowieka i pogoda ducha sprawiły, że w ciągu 30 lat pracy jako Mama SOS wychowała 19 dzieci.

Każdy z jej podopiecznych to osobna historia. Każdy z nich w momencie przyjścia do domu w Wiosce SOS w Biłgoraju miał za sobą traumatyczne przejścia, został zraniony przez najważniejsze osoby w życiu. Teraz, już jako dorośli ludzie, mają swoje rodziny, dobrze radzą sobie w życiu. Jak sami przyznają – to zasługa Pani Danusi, która zastąpiła im tych, których zastąpić się nie da – rodziców.

Na pewno to, jakim jestem człowiekiem, to jej zasługa. Pokazała mi wartości, jakie są w życiu ważne: rodzina i miłość. Nauczyła, że w życiu nie można się poddawać. – mówi Mateusz Pobrotyn, jeden z podopiecznych Pani Danusi.

Tę samą naukę Pani Danusia przekazuje także nowym Rodzicom SOS, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę. Uczy, że po trudnych chwilach zawsze wychodzi słońce i na te momenty warto czekać, niezależnie od tego, ile czasu minie, nim nadejdą. Jest też wsparciem dla pozostałych pracowników Stowarzyszenia, dla każdego znajdzie dobre słowo.

Pani Danusia jest naszą bohaterką, naszą Mistrzynią Świata i inspiracją do działania. Jej historia pokazuje, że są na świecie ludzie gotowi poświęcić się dla potrzebujących dzieci. To piękna historia, którą należy się dzielić – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Właśnie dlatego powstał krótki reportaż pt. „Mistrzyni Świata” opowiadający o pracy Pani Danusi w roli Mamy SOS. 17 kwietnia w warszawskiej Kinotece odbyła się jego prapremiera połączona z pożegnaniem odchodzącej na emeryturę Pani Danusi.

Mamy nadzieję, że tak jak inspirowała nas, tak zainspiruje kogoś, kto obejrzy jej historię. Może ktoś dzięki niej pomyśli, że też może stworzyć dom dla zranionych dzieci – podkreśla Barbara Rajkowska.

Podczas spotkania wzruszeniom, łzom i wspomnieniom nie było końca. Mama SOS oprócz licznych prezentów od dzieci i Stowarzyszenia dostała też upominek, który spełni jej wielkie marzenie o podróżowaniu. Bilet w daleką podróż ufundowany przez partnera strategicznego SOS Wiosek Dziecięcych –  firmę Kaufland.

Bardzo cenimy codzienną pracę i poświęcenie rodziców pracujących w SOS Wioskach Dziecięcych. Jesteśmy partnerem strategicznym Stowarzyszenia od 2 lat. 30 lat pracy Pani Danusi jako Mamy SOS to naprawdę wielki wyczyn. Do tej pory to Pani Danusia spełniała marzenia innych o własnym domu i rodzinie. Teraz to my chcemy spełnić marzenie jej życia i umożliwić wyprawę do Turcji – powiedziała Ewelina Jarosińska, Członek Zarządu Kaufland Polska.

Stowarzyszenie prowadzi już trzecią edycję kampanii rekrutacyjnej „Szukamy Rodziców SOS”, tym razem pod hasłem „Zastępujemy Niezastąpionych”. Więcej informacji o kampanii na stronie:

Nie jest to jednak jedyny sposób, by wesprzeć działalność SOS Wiosek Dziecięcych, zwłaszcza teraz, w okresie rozliczania się z podatku dochodowego. Wystarczy przekazać 1%, by pomóc tworzyć dom dla potrzebujących dzieci. Więcej informacji na stronie:

Partnerzy wydarzenia:

Akcja.tv

Kinoteka

Partnerem kampanii „Szukamy Rodziców SOS” jest Kaufland Polska.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze