1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Ślub i wesele: Sztuka rejestrowania wspomnień

Po ślubie i weselu zostają wspomnienia, a pamięć wspierają zdjęcia i filmy. Stanowią pamiątkę na lata i dla kolejnych pokoleń, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Dobre zdjęcia i dobry film mają ogromną wartość. Materiał fotograficzny i wideo kiepskiej jakości już do końca życia będą wywoływać złość. Co zrobić, by ta najważniejsza pamiątka ze ślubu i wesela była na wysokim poziomie? Odpowiedzi na poniższe pytania pomogą ci to osiągnąć.

Jak wybrać dobrego fotografa i operatora wideo?

Jeśli zależy ci na dobrym efekcie, kluczowy jest wybór odpowiedniego profesjonalisty. Na polskim rynku są dzisiaj setki zdolnych, profesjonalnych wykonawców. Różnią się między sobą dorobkiem, doświadczeniem, percepcją, sposobem obróbki, sprzętem, referencjami, osobowością, a także ceną. Oprócz stylu fotografa istotna jest też jego umiejętność dostosowywania się do różnych sytuacji.

Nie zawsze są idealne warunki do wykonania zdjęć reportażowych (na przykład zła pogoda).

Fotograf musi umieć pracować pod presją czasu, mieć dobry kontakt z ludźmi i zachowywać się taktownie. Zarówno wy, jak i  wasi goście musicie w jego obecności czuć się po prostu dobrze i komfortowo.

Dlatego zanim dokonasz ostatecznego wyboru fotografa:

  • Obejrzyj różne jego zdjęcia, zwłaszcza z miejsc przypominających te, gdzie planujecie uroczystości i imprezy. Jeśli twój ślub ma się odbyć w dość ciemnym kościele, zapoznaj się z portfolio wykonanym w podobnych warunkach. To, że w pięknym pałacu wypełnionym naturalnym światłem fotografowi wyszły piękne zdjęcia, nie musi oznaczać, że podobnej jakości fotografie uda mu się wykonać w pochmurny dzień w przydomowym ogrodzie. Fotograf powinien umieć pracować zarówno w świetle naturalnym, słonecznym, jak i z lampą błyskową.
  • Zwróć uwagę, czy w analizowanych materiałach zdjęciowych z różnych imprez ujęcia i sytuacje się powtarzają. Im bardziej wszystko się powtarza, tym bardziej sztampowo pracuje fotograf.
  • Warto popatrzeć na obróbkę kolorystyczną: czy jest naturalna, czy bardziej inwazyjna (na przykład wybielane twarze albo zażółcone kolory).
  • Oceń, czy odpowiada ci zawartość zdjęć: czy ludzie na zdjęciach wyglądają korzystnie, czy fotograf nie nadużywa obiektywu szerokokątnego albo zniekształcającego, jak rybie oko.
Więcej porad znajdziesz w książce pt. „Ślub doskonały” Katarzyny Gajek.

Książka dostępna na https://zwierciadlo.pl/sklep/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze