1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Głośniki Gibson Les Paul: Luksus dźwięku, kultowy design.

Głośniki Gibson Les Paul: Luksus dźwięku, kultowy design.

Wyjątkowy dźwięk dla wyjątkowych wnętrz. Wyjątkowe ceny na ostatnie sztuki limitowanej serii.

 

Kultowa stylistyka najbardziej rozpoznawalnego modelu gitary na świecie, czyli Gibson Les Paul*, przyprawia o dreszcze każdego gitarzystę, profesjonalnego czy amatora. Wielbiciele tych kultowych cacek mają ich co najmniej po kilka bez względu na cenę. Legenda i niewiarygodna jakość dźwięku Gibson Les Paul sprawiają, że wciąż są obiektem pożądania, synonimem luksusu, prestiżu, dobrego ucha, przynależności do świata muzyki. Jeśli masz Gibsona to znaczy, że wiesz… co najlepsze!

Jeśli nie grasz na Gibsonie, a kochasz jakość dźwięku i piękne kultowe przedmioty, możesz teraz…..słuchać muzyki z Gibsona! I mieć we własnym salonie kawałek historii muzyki. Słuchać muzyki z głośników kultowych jak sam Les Paul.

Les Paul czyli Lester William Polsfuss  to amerykański gitarzysta jazzowy i wynalazca w dziedzinie technik nagrywania oraz konstruktor gitar elektrycznych. Określany jako "Thomas Edison przemysłu muzycznego". Eksperymentując od końca lat 30., w 1946 zbudował gitarę elektryczną z litego drewna, bez pudła rezonansowego, opartą na prostej, grubej desce. Paul został poproszony o konsultacje w sprawie stworzenia nowego modelu gitary firmy Gibson, nazwanego Gibson Les Paul. Gitara ta, bardzo ciężka, o charakterystycznym szarpanym dźwięku, przyczyniła się do powstania muzyki rockowej i pozostaje mniej więcej niezmieniona w produkcji od tego czasu. Był również wynalazcą i pionierem overdubbingu, delaya oraz metody nagrywania wielośladowego. Był honorowym członkiem Little Kids Rock, organizacji typu non-profit, zajmującej się dostarczaniem dzieciom w szkołach w Stanach Zjednoczonych darmowych instrumentów muzycznych. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

Stylistyka głośników Gibson Les Paul jest identyczna jak kultowych gitar. Obłędna lśniąca czerwień Cherry czy słomkowe podpalane Tobacco przyprawiają o zawrót głowy. Dostępne w trzech rozmiarach, a każdy w 3 kolorach: Cherry Burst (CB), Cherry (C ) i Tobacco Burst (TB). Każdy głośnik jest zapakowany w atłasowy worek i pudełko w kolorze złota. Dołączona ulotka jest również w kolorze złota.  Dźwięk, design, legenda. Możesz mieć pewność, że te głośniki będą kropką nad i w Twoim wnętrzu i uzależnią od słuchania muzyki w najlepszej jakości.

Jak podłączyć głośniki Gibson Les Paul? Nic prostszego! Głośniki Gibson Les Paul to konstrukcja aktywna, dzięki temu nie potrzebujemy żadnych dodatkowych wzmacniaczy i nie musimy się martwić, czy nasz stary wzmacniacz będzie pasował do nowych głośników. Monitory Gibson Les Paul podpinamy bezpośrednio do odtwarzacza CD / odtwarzacza sieciowego / telewizora zwykłym kablem sygnałowym audio z zakończeniem XLR/TRS lub RCA.

Limitowana seria do wyczerpania zapasów obecnie w super promocyjnych cenach w firmie Audiotech.

GIBSON LES PAUL REFERENCE MONITORS. Cennik wrzesień 2018, ceny detaliczne brutto w PLN/szt ostatnich sztuk limitowanej serii:

LP4 – 1.700 zł brutto (regularna cena detaliczna 2900 zł brutto)

LP6 – 2.200 zł brutto (regularna cena detaliczna 3700 zł brutto)

LP8 – 2.700 zł brutto (regularna cena detaliczna 4500 zł brutto)

Podczas Audioshow 2015, system głośników Gibson Les Paul znalazł się w gronie siedmiu najlepszych systemów zaprezentowanych na wystawie i został okrzyknięty odkryciem roku!!

LP4 / aktywne, dwudrożne, pełnopasmowe kolumny głośnikowe. 4” lekki woofer i 1” diamentopodobny, tytanowy, powlekany karbonem głośnik wysokotonowy. Całość konstrukcji zasilana przez specjalnie zaprojektowany wzmacniacz. 1 700 PLN/szt.

LP 6 / aktywne, dwudrożne, pełnopasmowe kolumny głośnikowe. 6” lekki woofer i 1” diamentopodobny, tytanowy, powlekany karbonem głośnik wysokotonowy. Całość konstrukcji zasilana przez specjalnie zaprojektowany wzmacniacz. Mimo swoich rozmiarów głośniki LP6 odtwarzają bardzo głęboki bas bez utraty jasności i najwyższej klasy środkowych częstotliwości. 2 200 PLN/szt.

LP 8 / aktywne, dwudrożne, pełnopasmowe kolumny głośnikowe. 8” lekki woofer i 1” diamentopodobny, tytanowy, powlekany karbonem głośnik wysokotonowy. Całość konstrukcji zasilana przez specjalnie zaprojektowany wzmacniacz. Głośniki LP8 definiują nowy poziom wydajności konstrukcji z 8” wooferem, jednocześnie są najwyższym modelem całej serii i bez problemu poradzą sobie nawet w dużym pomieszczeniu. 2700 PLN/szt.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze