1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Modrzewie Park Hotel - oaza spokoju, miejsce z historią

Willa od początku zachwycała swoim położeniem - w samym centrum 15-hektarowego parku, budynek wyłania się ze wzgórza porośniętego modrzewiami. (fot. materiały partnera)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Modrzewie Park Hotel to malowniczo położony hotel, modernistyczna perła Szczawnicy, miejsce z ciekawą historią. Dawniej przyciągał arystokrację, dziś osoby, które poszukują luksusu, bliskiego kontaktu z naturą i spokoju.

 

80 lat temu Adam Stadnicki, ówczesny właściciel uzdrowiska Szczawnica, wybudował dla swojej ukochanej córki Marii i jej męża Stefana Świeżawskiego – wybitnego profesora historii filozofii, trzykondygnacyjną willę. Budynek zaprojektował inżynier Stanisław Dziewolski, czerpiąc inspiracje z ówcześnie bardzo modnego budownictwa okrętowego. Wyposażenie do pensjonatu wykonały najbardziej  prestiżowe wówczas warsztaty m.in.: stolarnie z Nawojowej, warszawska firma Jarnuszkiewicz oraz zakład Kumer i Torba z Rabki. Wiosną 1939 roku budynek został oddany do użytku. Sielski spokój Uzdrowiska w Szczawnicy brutalnie przerwał wybuch II wojny światowej.

W latach 30. Villa pod Modrzewiami tętniła życiem - spotykała się tu arystokracja. (fot. materiały prasowe)

Wojenna historia willi

Podczas wojny na parterze i pierwszym piętrze budynku pensjonatu „Pod Modrzewiami”, który został zajęty przez okupantów, zaczął funkcjonować wojskowy szpital polowy. Pomimo trudnego okresu, Willa  wciąż funkcjonowała, dając schronienie niezliczonej liczbie wysiedleńców i uciekinierów,  a także krewnym i znajomym właścicieli. Rodzina Adama Stadnickiego należała do Armii Krajowej, dlatego w pensjonacie działał zakonspirowany punkt kontaktowy i przerzutowy dla żołnierzy AK. Po zakończeniu II wojny światowej, willa, jak i cały majątek Adama Stadnickiego, został upaństwowiony. Następnie pensjonat funkcjonował pod zarządem Polskiego Czerwonego Krzyża, później jako szpital uzdrowiskowy, żeby w końcu, po pięćdziesięciu latach, w 1998 roku wrócić w posiadanie prawowitych właścicieli.

XXI wiek początkiem zmian

Rok 2005 przyniósł wiele zmian. Rodzina Mańkowskich - potomkowie Adama Stadnickiego, odkupiła budynek od rodziny Świeżawskich i rozpoczęła rewitalizacje obiektu. W 2009 roku Willa zyskała nazwę Modrzewie Park Hotel, stając się nowoczesnym hotelem, w którym odnaleźć można klimat i atmosferę lat 30. – Nasze dzieci, włożyły w odbudowę „Modrzewi” wiele energii, miłości i pasji, aby stał się on hotelem nowoczesnym, ale jednocześnie zachowującym atmosferę minionych lat. Naszym marzeniem było przywrócić blask temu miejscu i uczynić z niego prawdziwą perełkę Uzdrowiska. Dzięki otaczającej bujnej zieleni zapewniony jest komfort i dyskrecja poszukującym w Szczawnicy wspomnień i wyjątkowego odpoczynku – mówi Andrzej Mańkowski.

Dyskrecja i luksus dla wymagających

Pięciogwiazdkowy Modrzewie Park Hotel, mimo położenia w historycznym centrum Szczawnicy, wyróżnia niezwykle kameralna atmosfera. Otoczony bujną zielenią, pozwala zrelaksować się na łonie przyrody przy kojącym szumie modrzewi.

Butikowy hotel oferuje zaledwie 17 pokojów, we wnętrzach których króluje styl art déco, ze współczesnymi dodatkami cieszącymi oko każdego estety. Kolory, które dominują w przestrzeniach to przyjazne barwy ziemi: brązy, beże, czerwienie, przełamane biele i złoto. – Wraz z moim rodzeństwem zależało nam na przywróceniu dawnego czaru jaki w latach 30. roztaczała Willa pod Modrzewiami. Niegdyś spotykała się tu arystokracja, miejsce to tętniłżyciem. Teraz, po 10 latach od renowacji, mogę śmiało stwierdzić, że nam się to udało. Modrzewie Park Hotel jest miejscem z niezwykłą historią, które spełni wymagania każdego kto pragnie doświadczyć czegoś więcej niż tylko pobytu w hotelu – zaznacza Nicolas Mańkowski, z zarządu grupy Thermaleo, do której należy hotel.

Ucztę dla zmysłów zapewnia również restauracja hotelowa. U stóp Pienin najbardziej kuszą oryginalne sezonowe smaki jak np. polędwica z jelenia, czy purée z kasztana i czarnego czosnku. (fot. materiały prasowe)

Sama Szczawnica to dziś nowoczesne Uzdrowisko, które przyciąga swoimi walorami zdrowotnymi i turystycznymi. W 2018 roku Modrzewie Park Hotel otrzymał nagrodę Poland’s Leading Boutique Hotel w rankingu World Travel Awards, który jest uznawany na całym świecie jako najwyższy znak doskonałości w branży.

Podczas pobytu w hotelu ukojenie daje bliski kontakt z naturą oraz kompleks SPA Suite - kryty basen z przeciwprądem, jacuzzi, sauny, tureckie łaźnie oraz zabiegi na twarz i ciało. (fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze