1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Prezentownik Tomka Rygalika - "Ofiarowujmy prezenty dobre dla ludzi i dla planety"

Tomasz Rygalik (Fot. Paweł Starzec)
Zobacz galerię 14 Zdjęć
Dobry prezent musi być dopasowany do osoby obdarowywanej, trafić w jej gusta, nie w nasze. Najważniejsze to zidentyfikować potrzebę i kupić to, co najlepiej na nią odpowiada. 

Święta to czas kupowania za dużo, nadkonsumpcji, nadprodukcji. Jedzenia, ale też rzeczy, czasem takich, które nie powinny nawet powstać, a co dopiero zostać komuś podarowane. By nie dewastować naszej pękającej już w szwach planety, prezenty warto wybierać dobrze. Te niepotrzebne są zmartwieniem, hałasem wizualnym, bałaganem, który zaśmieca nasze najbliższe otoczenie, w rezultacie lądują na śmietniku, stając się egzemplifikacją marnotrawstwa zarówno pieniędzy, jak i zasobów Ziemi.

Nieprzypadkowo mówi to osoba zajmująca się zawodowo tworzeniem rzeczy. Pytanie, jak projektować przedmioty i sprzęty lepsze, mądrzejsze, minimalnie obciążające środowisko, jest dla mnie codziennością od wielu lat. Projektowanie to bardzo odpowiedzialna rola, w której nie chodzi o wygląd,  tylko o szeroko pojętą atrakcyjność produktu, ale też opłacalność oraz wpływ na środowisko naturalne. Również jako konsumenci powinniśmy zamontować sobie przy zakupach taki krytyczny filtr.

Bliskim podarujmy doznania, a nie przedmioty. Najlepiej takie, z których będziemy cieszyli się wspólnie, które coś w nas zbudują, zostaną w pamięci. Dla mnie najlepszy prezent to obecność, bycie razem, wspólny wyjazd, wypad na koncert, do teatru. Czas, którego nie da się kupić, ale który można komuś podarować.

A jeżeli już chcemy ofiarować rzecz, zadbajmy, by była dopasowana do osoby obdarowywanej, by trafiła w jej gusta, nie w nasze. Najważniejsze to zidentyfikować potrzebę i kupić to, co najlepiej na nią odpowiada. Jednym słowem wręczajmy bliskim w prezencie rzeczy faktycznie im potrzebne oraz wybierajmy je tak, by były najlepsze w swojej kategorii, dobre dla nas, ludzi, i dla planety. Święta to świetny moment na taką refleksję.

Tomek Rygalik, projektant prowadzący Studio Rygalik specjalizujące się w projektach architektonicznych i wzorniczych dla najlepszych marek. Współtwórca kreatywnego kampusu Sobole, założyciel marki Tre Product, edukator o otwartym umyśle i wszechstronnym doświadczeniu, doktor sztuki prowadzący pracownię projektowania na ASP w Warszawie.

Bezprzewodowa przenośna lampka stołowa Bellhop, projekt Edward Barber i Jay Osgerby dla FLOS ok. 790 zł

 

Korkowy stołek Cork Stool, projekt Studio Rygalik dla TRE PRODUCT 1490 zł.

Klasyczny zaparzacz do espresso, projekt Richarda Sappera dla ALESSI 670 zł

 

Kamienna patera – może służyć do podawania zimnych przekąsek albo jako kamień do pieczenia pizzy MOON PLATES, projekt Studio Rygalik dla TRE PRODUCT 990 zł.

 

Współczesna interpretacja klasycznego kaganka. Chamberstick Candle Holder, projekt Studio Rygalik dla TRE PRODUCT 190 zł.

 

Azjatycki bambusowy parownik do przygotowywania posiłków na parze, ok. 80 zł.

 

 

Ulubiony skromny notatnik w twardej oprawie MOLESKINE 65 zł.

 

Czarny T-shirt z długim rękawem MUJI 69 zł.

Kultowy model butów sportowych z 1969 roku – wciąż aktualny. Czarne ADIDAS Superstar 250 zł.

 

Dbając o siebie, zadbajmy o planetę. Butelka wielokrotnego użytku Lucid Shade Touch 0,6 l SIGG 67 zł.

 

Wspólnie spędzone chwile zostają w pamięci najdłużej. Bilety na koncert Simply Red (Warszawa, 25.11.2020) od 129 zł.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze