1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zmień swój look dzięki soczewkom kontaktowym

(Fot. materiały prasowe)
Soczewki kontaktowe zyskały zwolenników nie tylko ze względu na wygodę i ułatwianie aktywności sportowych, ale i dzięki możliwości zmiany wyglądu. Oprócz soczewek korygujących, które poprawiają ostrość widzenia i zastępują okulary, w sklepach dostępne są soczewki kolorowe, dzięki którym w prosty i bezpieczny sposób można zmienić kolor swoich oczu.

Eksperymenty i głębia spojrzenia

Dla osób, które przez całe życie nosiły okulary, stosowanie soczewek kontaktowych znacznie zmienia wygląd twarzy, dodając pewności siebie i odświeżając spojrzenie, nie mówiąc już o tym, jakiej przemiany można dokonać innym kolorem oka. Taka metamorfoza jest możliwa także dla osób, które nie mają wady wzroku i nie potrzebują soczewek korygujących. Na rynku dostępne są przeróżne soczewki kolorowe, w tym „zerówki” (), przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli chcecie odmienić swój look okazjonalnie, warto kupić soczewki kolorowe jednodniowe i podkreślić nimi najbardziej szaloną stylizację. To także świetna opcja dla osób, które lubią eksperymentować z makijażem czy kolorem włosów. Jeśli jednak ktoś pragnie odmienić swój wygląd w dłuższej perspektywie czasu, może zaopatrzyć się w soczewki miesięczne kolorowe lub półprzeźroczyste.

Soczewki kolorowe zupełnie zmienią barwę tęczówki, przy czym można wybierać w kolorach naturalnych lub niespotykanych w naturze, np. czerwonym, fioletowym czy żółtym. Natomiast soczewki kolorowe półprzeźroczyste zostały stworzone dla osób, które nie chcą zmieniać koloru swoich oczu, ale pragną nadać spojrzeniu głębię i wyrazistość bez pomocy makijażu. Używanie kolorowych soczewek kontaktowych wpływa także na optyczne powiększenie oczu i jest popularne w krajach azjatyckich – Azjaci mają genetycznie mniejsze i węższe oczy, dlatego bardzo chętnie stosują kolorowe soczewki do nieinwazyjnej zmiany kształtu i wyrazu spojrzenia. Dzięki soczewkom kontaktowym można więc pozbyć się nie tylko okularów i dyskomfortu podczas uprawiania sportu, ale i kompleksów związanych z własnym wyglądem. Dla wielu osób aspekty psychologiczny i kosmetyczny jest równie ważny, jak medyczny. Przed pierwszym użyciem soczewek kontaktowych zawsze warto skonsultować się z okulistą lub optometrystą, który pomoże z wyborem rodzaju soczewki, nauczy odpowiedniego zakładania i zdejmowania oraz zbada oko i uprzedzi o ewentualnych przeciwwskazaniach.

O czym trzeba pamiętać, używając kolorowych soczewek kontaktowych?

(Fot. materiały prasowe) 

Wiele osób obawia się, że korzystanie z soczewek kolorowych () negatywnie wpłynie na oczy i przyczyni się do pogłębiania wad wzroku. Z tego też powodu należy kupować soczewki wyłącznie z pewnego źródła oraz od renomowanych firm, a także ze szczególnością dbać o ich higienę – bo w tym wypadku na pierwszym miejscu należy postawić własne zdrowie. Używanie soczewek koloryzujących nie różni się niczym od soczewek tradycyjnych w obsłudze. Przed ich zdejmowaniem lub zakładaniem trzeba myć ręce, codziennie zmieniać płyn w pojemniku do soczewek i trzymać się ich terminu przydatności. Soczewki kolorowe są zbudowane z tych samych materiałów, co korygujące, i są dostępne w różnych mocach. Różnią się wyłącznie techniką wykonania – ich barwa jest wynikiem punktowego nadruku. Korzystanie z soczewek kontaktowych wymaga nawykowego dbania o higienę – i o tym powinny pamiętać w szczególności osoby, które na co dzień nie noszą soczewek ani okularów, bo ich po prostu nie potrzebują. Zła pielęgnacja soczewek i zapominanie o restrykcyjnej higienie naraża użytkowników na różne schorzenia oka – jednak sam produkt jest bezpieczny. Warto też pamiętać, że soczewki zakłada się przed wykonaniem makijażu i zdejmuje przed demakijażem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze