1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Nów w Rybach – najciemniej jest przed świtem

(Fot. iStock)
Marcowy nów w Rybach to szansa na refleksję nad mijającymi dwunastoma miesiącami i zasianie nasion intencji na nadchodzący rok. Ten nów będzie jak noc, która jednak może nas zregenerować, odnowić nasze siły i ustawić aktualne priorytety.

2 marca o godzinie 18.38 Księżyc utworzy koniunkcję ze Słońcem, czyli będziemy mieć do czynienia z energią nowiu. Marcowy nów odbędzie się na 12 stopniu Ryb, czyli ostatnim znaku koła zodiaku.

Ryby reprezentują potrzebę zamykania, należą do znaków o jakości zmiennej, które kończą pory roku. A koniec zawsze przynosi nowy początek, do którego jednak należy się odpowiednio przygotować. Koniec zimy, przednówek to czas odczuwania słabości, spadku energetycznego, konfrontacji z lękiem, własnym cieniem, przeszłością, kiedyś był czasem głodu, bezczynności, mroku.
Ryby zamykają pewne drzwi, żeby otworzyć nowe. Marcowy nów w Rybach to szansa na refleksję nad mijającymi dwunastoma miesiącami i zasianie nasion intencji na nadchodzący rok. Ten nów będzie jak noc, która jednak może nas zregenerować, odnowić siły, ustawić aktualne priorytety.

Warunkiem jest odważne spojrzenie w ciemność, próba odpowiedzi na pytanie, czego boimy się najbardziej. Pamiętajmy, że najciemniej jest tuż przed świtem.

W Rybach przebywa także Jowisz, wędruje przez ten znak całkiem niedaleko nowiu. To planeta szczęścia, rozwoju, fortuny, dlatego powinniśmy od niego otrzymać dawkę optymizmu na temat przyszłości. Jowisz przynosi zawsze łut nadziei – jakkolwiek źle by się nie działo, możemy liczyć na jego midasowy dotyk. Podobnie jak Ryby, których jest dawnym władcą, otwiera na akceptację tego, co jest, a także na dzielenie się tym, co mamy. Duet Ryby – Jowisz otworzy nasze serca na niesienie pomocy potrzebującym. Najwyższymi wartościami staną się: empatia, dobroć, wzajemne wsparcie, wiara w człowieka, heroizm duchowy.

Ascendent nowiu na Polskę jest w znaku Panny – służebnicy zodiaku, tej która na pierwszym miejscu stawia słabszych, potrzebujących, tej która leczy, karmi, pociesza. Dodatkowo najważniejsze planety nowiu znajdują się w szóstym domu astrologicznym, czyli domu Panny. Reprezentuje on przyziemną egzystencję, nasze podstawowe potrzeby oraz zdrowie. Ten dom uczy, jak ważne jest wzajemne współdziałanie w zwykłej codzienności, a także bycie tu i teraz razem.

5 marca nastąpi dokładna koniunkcja Słońca z Jowiszem – królewski aspekt uważany za szczęśliwy dzień roku. Być może zbierzemy owoce zasianych podczas nowiu intencji. Wyglądajmy pozytywów, oczekujmy że znajdziemy się na swojej wewnętrznej ścieżce. Harmonijny sekstyl Jowisza do Urana zapowiada namacalną zmianę na lepsze, dobry zwrot akcji, powstanie Feniksa z popiołów. Kolejna odsłona planetarnych korzystnych układów to koniunkcja Jowisza z Neptunem 12 kwietnia (najważniejszy aspekt roku 2022), która może przynieść spełnienie marzeń. Tych, które nakreślimy jako myślokształty podczas nowiu 2 marca. Jest duże prawdopodobieństwo, że przestaną być pobożnymi życzeniami. A zatem uważaj, o czym myślisz, czego pragniesz.

Ważnym wydarzeniem na niebie w dniu nowiu jest rzadkie i silnie oddziałujące stellum, czyli połączenie planet – Marsa, Wenus i Plutona w Koziorożcu. Układ władzy, agresji, kontroli. Podczas kolejnych dni pobudzi nasze ambicje, zagrzeje nas jeszcze bardziej do realnego współdziałania, a nawet walki i sięgnięcia po swoje. Dlatego 2 marca poświęćmy na zaplanowanie, co chcemy przyciągnąć i zdobyć, nie zapominając jednocześnie o tych, których codzienność została wywrócona do góry nogami i którzy potrzebują pomocy.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze