1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Jak pogodzić związek z pracą?

Jak pogodzić związek z pracą?

123rf.com
Oboje dużo pracujecie, często mijacie się w drzwiach, a wieczorami jesteście zbyt zmęczeni, by atrakcyjnie spędzić ze sobą czas. Jak sprawić by praca nie wpłynęła negatywnie na wasz związek?

 • po pierwsze porozmawiaj z partnerem. Zastanówcie się wspólnie, czy wasza rzeczywistość musi tak wyglądać. Albo, czy za jakiś czas może się zmienić. Może część pracy możecie wykonywać zdalnie z domu, może warto porozmawiać z szefem, by raz w tygodniu wyjść wcześniej z pracy? Zastanówcie się wspólnie, jak długo chcecie tak funkcjonować i co wam najbardziej w tej sytuacji przeszkadza.
 • jeśli szanse na zmianę są niewielkie, postarajcie się "wykraść" trochę czasu. W weekend spędźcie przynajmniej jeden dzień razem. A w tygodniu codziennie wymyślajcie co będziecie robić następnego dnia wieczorem. Czy wspólne gotowanie, czy basen, czy oglądanie filmu?
 • im więcej pracujesz, tym więcej potrzebujesz czasu na relaks i odreagowanie. Dlatego starajcie się ze sobą jak najwięcej rozmawiać, żartować, opowiadać sobie śmieszne anegdotki z pracy. Niech czas po stresującym dniu będzie odprężający. A jeśli nie macie siły na żarty, długi wspólny spacer powinien też was odprężyć.
 • trudno się rozmawia z kimś, kto jest tak samo zmęczony po pracy jak ty. Trudno też wymagać od niego inicjatywy i entuzjazmu. Jeśli danego dnia wyjątkowo nie macie ochoty się starać, może trzeba zrobić sobie przerwę. Umów się z dziewczynami na wino albo zakop pod kocem i skończ dawno rozpoczętą książkę. Daj sobie prawo do zadbania tylko o siebie.
 • pamiętaj, że życie toczy się fazami. W tym momencie pracujecie dużo, za chwilę któreś z was będzie miało mniej pracy, albo będzie ją inaczej rozkładać, albo zdecyduje się na działalność gospodarczą i dostosuje swój rytm do czasu pracy drugiej osoby. Ważne, by sytuacja nie zniechęciła was na tyle, że przestaniecie widzieć jakikolwiek sens w tym, jak w danym momencie funkcjonujecie: zarówno w pracy jak i w związku.
 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze