fbpx

„Przetwory”, czyli społeczna strona designu

„Przetwory”, czyli społeczna strona designu
Materiały Archiwalne

9 i 10 grudnia odbędzie się 6 odsłona „Przetworów. Rezydencji Twórczego Recyclingu“, przedsięwzięcia promującego projektowanie nowych przedmiotów z wykorzystaniem materiałów z recyclingu.

Pierwsze „Przetwory” odbyły się w 2006 r. z inicjatywy animatorów sztuki ze „Stowarzyszenia Artanimacje”. Tegoroczne spotkanie – w Soho Factory, przy ul.Mińskiej w Warszawie – upłynie pod hasłem „Co DESIGN może dla Ciebie zrobić?”.

Uczestnicy (w dwóch kategoriach: wystawców oraz przetwórców) walczą o nagrodę główną, „Przetwór roku”, przyznawaną przez jury za pracę najbardziej spójną z ideą projektu i hasłem edycji. Termin zgłoszeń do edycji 2011 upływa 20 listopada. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.przetwory.com.

Materiały archiwalne

Organizatorzy zbierają materiały do przetworzenia przez artystów, m.in. meble, tkaniny, wełniane swetry, zabawki, kable, lampy, ramy do obrazów, książki, gazety, płyty winylowe, kawałki pleksi i gąbki (przetwory05@gmail.com).

Organizator: Stowarzyszenie Artanimacje, Monika Brzywczy, Anna Czarnota, Marta Wójcicka Przetwory są realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.
Partnerzy: SOHO Factory

 

Może zainteresuje Cię książka „Zdrowe przetwory” Jolanty Naklickiej-Kleser

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze