fbpx

Malinowy Dwór – SPA z bezcenną wodą siarczkową

Malinowy Dwór - SPA z bezcenną wodą siarczkową
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć

Malinowy Dwór oferuje w swoim Medical SPA kąpiele siarczkowe, zaliczane do najlepszych zabiegów balneologicznych.

Zobacz: płyny do kąpieli

Zdrowie to jedna z najwyżej stawianych wartości, a warto więc dbać o nie, zanim dopadnie nas choroba. Należy zarazem pamiętać, że organizm człowieka to skomplikowany system naczyń połączonych i wymaga zintegrowanej opieki. Doskonałym rozwiązaniem są zabiegi łączące pielęgnację i funkcje prozdrowotne. Malinowy Dwór oferuje w swoim Medical SPA kąpiele siarczkowe, zaliczane do najlepszych zabiegów balneologicznych.

Dlaczego niedobór siarki jest szkodliwy dla organizmu?

Skutki niedoboru siarki są bardzo groźne dla organizmu. Przygnębienie, niepokój, blada cera i łamliwe paznokcie to tylko niektóre efekty braku tego cennego pierwiastka. Zawartość siarki warunkuje stan skóry, gospodarkę hormonalna, układ odpornościowy, przemianę materii i funkcjonowanie stawów. Kąpiel w wodzie siarczkowej jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełnienia niedoborów siarki w organizmie. Dobroczynne skutki kąpieli są odczuwalne już od momentu kontaktu skóry z wodą siarczkową, która łagodnie złuszcza, a następnie stymuluje proces odnowy naskórka. Działanie to wspomagają bakterio- i grzybobójcze właściwości wody. Efekt miejscowy to również lepsze ukrwienie, pobudzenie mikrokrążenia i metabolizmu skóry.

Jak działają zabiegi na bazie woda siarczkowej?

Do zabiegów oferowanych przez hotel Medical SPA Malinowy Dwór stosuje się wodę siarczkową o stężeniu ok. 150 mg związków siarki w litrze. Zakłada się, że wchłonięciu ulega 10% siarki zawartej w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej. Kąpiel w unikalnej na skalę świata wodzie siarczkowej znakomicie sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, nawet bardzo suchej, a jako naturalny peeling, przygotowuje ciało do dalszych zabiegów kosmetycznych. Przede wszystkim ma jednak zastosowanie medyczne. Łagodzi różnorodne dolegliwości bólowe – zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, dyskopatie. Przeciwdziała miażdżycy, cukrzycy i przewlekłym chorobom skóry. Ponadto wykorzystuje się ją w leczeniu chorób pochodzenia neurologicznego: neuralgii, neuropatii, zespołów korzeniowych czy niedowładów.

„Woda siarczkowa, wydobywana ze źródła Malina, zawiera duże stężenie czynników aktywnych fizjologicznie, intensywnie oddziaływających na skórę i cały organizm. Dlatego kąpiele siarczkowe dostępne w ofercie Malinowych Hoteli należą do najsilniej działających zabiegów balneologicznych na świecie. Mają zastosowanie w kuracji chorób narządu ruchu oraz jego rehabilitacji. Wykorzystuje się je także w łagodzeniu dolegliwości reumatycznych i bólów kręgosłupa. To jednak tylko niektóre z leczniczych właściwości wody siarczkowej” – powiedział dr n. med. Marek Grabski lekarz i ekspert sieci hoteli.

Co jeszcze oferuje SPA w Malinowym Dworze?

Ośrodek dysponuje doskonale wyposażonymi gabinetami zabiegowymi, strefą Wellness z kompleksem saun i basenem z systemem hydromasaży. Goście mogą skorzystać z pełnej pielęgnacji twarzy i ciała, ale także zabiegów na dłonie, stopy czy włosy. Jednak zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne to tylko część bogatej oferty hotelu, który wszystkim swoim klientom szczególnie poleca zabiegi na bazie wody siarczkowej. Ze względu na unikalny skład oraz potwierdzone badaniami i atestem PZH działanie, jest zalecana w leczeniu i rehabilitacji różnego rodzaju schorzeń. Jest także podstawą naturalnych kosmetyków z serii Balneokosmetyki Wellness&SPA.

www.malinowydwor.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze