fbpx

Misja: idealne mieszkanie. 3 cechy dobrego lokum

Misja: idealne mieszkanie. 3 cechy dobrego lokum
fot. materiały partnera

Poszukiwania idealnego mieszkania to proces nie tylko długotrwały, ale też dość stresujący. Zakup wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, a lokum powinno być jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Ciężko jest znaleźć nieruchomość, która spełni od A do Z wszystkie nasze oczekiwania. Ale możemy zbliżyć się do ideału! Nie rezygnujmy z marzeń, szukajmy tego jedynego. Jakie cechy powinno mieć doskonałe lokum? Sprawdzamy.

Lokalizacja

Dobra lokalizacja to coś, co wymieniamy najczęściej, mówiąc o wymarzonym mieszkaniu. Dla większości z nas oznacza ona bliskość centrum miasta, łatwy dojazd do pracy, sąsiedztwo terenów zielonych i rozbudowaną infrastrukturę. Liczy się też oczywiście położenie nieruchomości względem węzłów komunikacyjnych. Nie bez przyczyny mieszkania blisko metra w Warszawie cieszą się taką popularnością. Pozwalają na łatwe przemieszczanie się po całym mieście nawet bez samochodu. Coraz częściej chcemy zrezygnować z codziennych dojazdów do pracy własny pojazdem i przesiadamy się na bardziej ekologiczną oraz znacznie tańszą komunikację miejską. Tutaj wygodne położenie mieszkania w pobliżu metra, przystanku autobusowego czy tramwajowego jest nieocenione.

Metraż

Drugą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, szukając idealnego „M”, jest jego powierzchnia. Przyjęło się sądzić, że im większe mieszkanie, tym lepiej. Tymczasem okazuje się, że Polacy często decydują się na zakup mniejszego lokalu. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Po pierwsze – niewielkie mieszkanie jest tańsze od tego dużego. Po drugie – coraz częściej mieszkanie służy nam głównie za sypialnię, nie potrzebujemy więc ogromnego metrażu. Intensywność życia w stolicy niesie nas w różne miejsca. Pracujemy, bawimy się, spotykamy ze znajomymi – wszystko to robimy zwykle poza domem.  Po trzecie – młodzi Polacy często są singlami bądź żyją w parach, nie myśląc jeszcze o zakładaniu rodziny[1]. A im mniej domowników, tym mniejsza przestrzeń jest nam potrzebna. Oczywiście przed zakupem mieszkania warto spojrzeć w przyszłość i zastanowić się, jak ma wyglądać nasze życie za kilka lat. Rozsądne będzie zainwestowanie w nieco większą przestrzeń, która spokojnie pomieści i nas, i ewentualne dzieci w przyszłości.

Architektura

I, wreszcie, po trzecie: architektura i wykończenie. Raz na zawsze skończyły się czasy, w których istotna dla jest jedynie lokalizacja. Polacy coraz częściej zwracają uwagę na to, w jakim budynku będą mieszkać. Rosnącą popularnością cieszą się odnowione lokale w starych kamienicach – klimatyczne i eleganckie. Lubimy również mieszkania w nowych budynkach, doskonale wykończonych, przemyślanych, zaprojektowanych z klasą. Jeśli marzy nam się wygodne mieszkanie blisko warszawskiego metra, a do tego chcemy żyć w otoczeniu zaprojektowanym z klasą, powinniśmy przyjrzeć się osiedlu 19. Dzielnica zlokalizowanemu na Woli. Rozbudowana infrastruktura, nagradzana bryła, wygodne rozwiązania architektoniczne. Znajdziemy tu wszystko, czego większość nabywców szuka dzisiaj w swoim wymarzonym lokum.

[1] https://plus.dziennikbaltycki.pl/mlodzi-polacy-chcieliby-miec-dzieci-ale-ich-na-to-po-prostu-nie-stac/ar/c1-14757474