fbpx

Najnowsze trendy w designie

Najnowsze trendy w designie
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
www.dutchhouse.pl


W aranżacji wnętrz projektanci nie skupiają się już jedynie na przedmiotach.Równia ważna stała się wygoda użytkowników i troska o środowisko naturalne.

Dom wyraźnie się zmienia, staje się azylem, w którym z przyjemnością przebywamy. Musi więc w nim panować sprzyjający wypoczynkowi klimat. Projektanci proponują fotele i sofy na ogół o konstrukcji modułowej, które każdy może dopasować do swoich potrzeb. Meble są często są połączone z szezlongami, a dla większej wygody – wręcz zarzucone poduszkami. Przy każdym stoi osobny stolik, tak aby wszyscy mieli pod ręką to, co im potrzebne.

Żeby optycznie zmniejszyć meble, nadano im zaoblone formy i wyposażono w cienkie, zwężające się ku dołowi nóżkach (to bardzo widoczne nawiązanie do stylu lat 50. i 60.). Podobny efekt przynosi zastosowani ażurowych konstrukcji i plecionek.

Klimat wnętrza tworzy światło. Żyrandol wiszący u sufitu nie wystarczy, musi być więcej lamp: podłogowych, stołowych, ściennych. Bogaty styl pałacowy odchodzi do przeszłości. Teraz funkcję dekoracyjną przejmuje samo światło. Abażury często wykonuje się z łatwych do formowania tworzyw sztucznych oraz metalu. Ale uwaga: metal też jest oswajany; do podstaw z tego materiału dodaje się abażury z forniru i sklejki albo wyplatane z roślinnych włókien, które pozbawiają ten materiał zimnego, industrialnego charakteru.

Dużą popularnością cieszy się drewno, ale jak najmniej przetworzone, często z recyklingu, z sękami i niezbyt starannie wykończone. Wciąż jest też dużo skór, futer i wełny oraz metalu, lecz miejsce polerowanej stali za zajmuje znacznie cieplejsza miedź.

ZAMÓW

E-WYDANIE

Zainteresowanie naturalnymi materiałami nie oznacza rezygnacji z tworzyw sztucznych. Projektanci chętnie po nie sięgają, zwłaszcza po te do złudzenia przypominające szkło. Robią z nich klosze lamp i dekoracyjne drobiazgi, jak np. ramki do zdjęć czy luster.

We wnętrzach królują neutralne kolory: beże, brązy, biel, szarość, czerń – w towarzystwie pasteli, różnych odcieni błękitu i zieleni (nie soczystej, ale jasnej, jakby zszarzałej). A motywy dekoracyjne to głównie wyraziste ornamenty etniczne, abstrakcyjne i geometryczne.

Przedmioty przedstawione na zdjęciach są dostępne w sklepie DutchHouse

ZAMÓW

E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>