Z okazji 100. wydania magazynu SENS zapraszamy do głosowania na najbardziej solidarną kobietę 2016 roku. Wybierz z nami TĘ JEDNĄ spośród kandydatek, która otrzyma zaszczytne miano najbardziej solidarnej kobiety 2016 roku. Czekamy na Wasze głosy.
Kobiety potrzebują kobiet, dlatego trwa już trzecia edycja akcji „Solidarność Kobiet ma SENS”. Pragniemy teraz drogą plebiscytu wyróżnić i nagrodzić panie, które w minionym roku dokonały czegoś ważnego na rzecz innych kobiet. Są wśród naszych solidarnych takie, które z zapałem organizowały wielkie akcje na skalę kraju, i takie, które codziennie wspierają kobiety, szerzą edukację, przełamują dotkliwe i niesprawiedliwe stereotypy.
Wszystkie nasze kandydatki są solidarne i godne naśladowania. Która najbardziej? Kobieta walcząca o prawa kobiet, o obecność w świecie nowych technologii i biznesie czy ta, która podaje pomocną dłoń w trudnych chwilach zmagań z chorobą lub przemocą w rodzinie?
Wokalistka, scenarzystka, reżyserka, która szerzy ideę kobiecej solidarności w filmach i programach telewizyjnych. Znakomicie godzi różnorodne role życiowe i zawodowe, przełamuje schematy, dowodzi, że można być zarazem piękną, mądrą i twórczą. W roku 2016 wyreżyserowała film o innej niezwykłej kobiecie – Michalinie Wisłockiej.
Znana, bardzo lubiana aktorka filmowa i teatralna. Pokazuje, że prawdziwa kobieca przyjaźń możliwa jest również w świecie show-biznesu i że jest silniejsza od rywalizacji. W roku 2016 zabrała głos w obronie kobiecej godności, wzięła udział w walce przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, została jedną z twarzy Czarnego Protestu.
Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, twórczyni akcji społecznych „Dziewczyny na politechniki”, „Dziewczyny do ścisłych” oraz programu stypendialnego dla studentek wydziałów informatycznych, wspierającego kobiety na rynku pracy. Nominowana za przełamywanie stereotypów w myśleniu o zawodach. W roku 2016 mija 10 lat akcji „Dziewczyny na politechniki”.
Dziennikarka, blogerka, coach, seksuolożka, współzałożycielka i wolontariuszka Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton”. Nominowana za szerzenie wiedzy na temat seksualności kobiet, działalność społeczną poświęconą edukowaniu w zakresie seksuologii, antykoncepcji i rozwoju szczęśliwego seksu. W roku 2016 prowadziła audycję radiową „Dobry seks” i blog o seksualności oraz dobrych relacjach na portalu Mamadu.
Pisarka, felietonistka, działaczka społeczna, kulturoznawczyni i feministka. Szerzy wiedzę o wybitnych kobietach Warszawy, należy do Porozumienia Kobiet 8 marca, w swojej twórczości i działalności publicystycznej walczy o równouprawnienie kobiet. Nominowana za działalność fundacji MaMa, zajmującej się prawami matek, oraz organizację prokobiecych kampanii społecznych.
Lubiana, znana i bardzo skuteczna polska trenerka fitness. Redaktor naczelna magazynu „Be Active”, propagatorka zdrowego trybu życia i wiary w siebie. Autorka licznych książek i treningów na DVD. Nominowana za mobilizowanie do dbania o siebie, zmieniania na lepsze swojego życia, za to, że udało się jej poruszyć masy kobiet i sprowokować do tego, by zadbały o swoją kondycję i zdrowe życie.
Dziennikarka, podróżniczka, pisarka, redaktor naczelna „National Geographic”. Nominowana za swój program „Kobieta na krańcu świata” i inspirowanie kobiet do spełniania marzeń. Za odwagę w odkrywaniu tajemnic odległych kontynentów, za hart ducha w walce z przeciwnościami losu, optymizm i dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami.
Prawniczka, działaczka społeczna, feministka – zaangażowana w feministyczny ruch kobiet już w latach 80. Założycielka Fundacji Centrum Praw Kobiet, także jej prezeska. Nominowana za działalność w CPK, wkład w obronę kobiet doświadczających przemocy w domu, za organizowanie dla nich pomocy psychologicznej i finansowej, bezpiecznego schronienia i programów edukacyjnych.
Dziennikarka, prezenterka telewizyjna, działaczka społeczna, prezeska Kongresu Kobiet. Nominowana za całokształt działań Kongresu Kobiet, jedynego w Polsce stowarzyszenia, które w tak wielkiej skali reprezentuje interesy kobiet, skutecznie walczy o realną równość płci w zakresie praw, szans i możliwości oraz promuje kobiecą solidarność i mentoring.
Przedsiębiorczyni, działaczka społeczna. Nominowana za stworzenie Geek Girls Carrots, czyli Karotek, nowoczesnej inicjatywy dla kobiet pracujących lub marzących o karierze w dziedzinie nowych technologii, za wiarę w kobiety w branżach uznawanych za męskie, także za hasło, że kobiety w świecie nowych technologii muszą trzymać się razem!
Przedsiębiorczyni, działaczka, mentorka, założycielka Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Z zawodu pani cybernetyk. Nominowana za promowanie przedsiębiorczości kobiet i inspirowanie do rozwoju samodzielnych karier, za Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i powołanie do życia Klubu Inwestorek Indywidualnych „Black Swan”. Za wiarę w biznesowe zdolności kobiet i propagowanie mentoringu.
Za współtworzenie i skuteczną działalność Stowarzyszenia Amazonki, największej w Europie organizacji otaczającej opieką kobiety chore na nowotwory. Za programy wspierające kobiety po amputacji piersi w powrocie do normalnego życia. Za programy edukacyjne w zakresie profilaktyki raka piersi i szerzenie idei solidarności kobiecej w obliczu choroby.
Kandydatki nominowała kapituła w składzie: redakcja pod kierownictwem redaktor naczelnej magazynu SENS Katarzyny Drogiej oraz dziennikarka Paulina Młynarska.
Weź udział głosowaniu na najbardziej solidarną kobietę 2016 roku.
Solidarność kobiet ma Sens więc wybierzcie tę najbardziej solidarną.
Jak zagłosować? Wyślij maila na adres sens.konkurs@grupazwierciadlo.pl w temacie maila wpisując imię i nazwisko swojej kandydatki. Czekamy na Wasze głosy do 22 lutego! Ogłoszenie wyników już wkrótce na łamach Sensu.