1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

"Dzień szakala" Frederick Forsyth. Poleca Jacek Braciak

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
"Prawdziwy superkryminał XX wieku" - tak pisano po pierwszym wydaniu Dnia Szakala w 1974 roku.

Frederick Forsyth, współczesny dziennikarz i pisarz angielski, znany jest w Polsce również z książki Psy wojny (Czytelnik, 1997).

W powieści Dzień Szakala autentyczne osobistości i wydarzenia przeplatają się z przekonującą fikcją literacką. Czas akcji to rok 1963, miejsce - przede wszystkim Paryż, ale także mozaika innych krajów Europy Zachodniej. Za temat obrał Forsyth planowany zamach na prezydenta Francji generała de Gaulle'a. Prowadzący sprawę komisarz Lebel wie, że dopóki tajemniczy osobnik o kryptonimie Szakal pozostaje na wolności, strzał może paść w każdej chwili...

źródło opisu: wyd. Czytelnik

Książka stara - z 1989 r. Widać ślady użytkowania. Na tytułowej stronie dedykacja własnoręcznie pisana przez Jacka Braciaka: „Bo mieści w sobie wszelkie walory doskonałego czytadła.  I co, rzadkie, zbrodniarza lubimy. Braciak 30 marca 2016 Warszawa”

Jacek Braciak, w 1991 r. ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Genialne kreacje stworzył w takich filmach, jak: „Drogówka”, „Różyczka”, „Jasne błękitne okna”, „Łucja i jej dzieci”, „Edi”. Prywatnie ojciec trzech córek: Jadwigi, Zofii i Marii. Wychował się w Rzekcinie. Mieszka na Saskiej Kępie w Warszawie.

 

Zebrane środki trafią do Oddziału Bajka – Wędrującej Szpitalnej Biblioteki. Akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło, wspiera Fundację „Serdecznik” w zakupie książek dla dziecięcych oddziałów. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl i wspomóc dzieci. 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze