1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Zadbaj o bezpieczne dłonie w miejscu pracy!

Zadbaj o bezpieczne dłonie w miejscu pracy!

Fot. materiał partnera
Rosnąca liczba zachorowań na Covid-19 sprawiła, że wielu pracowników wróciło do pracy zdalnej. Jednak nie wszystkie zawody mogą pozwolić sobie ten tryb wykonywania swoich obowiązków. Warto pamiętać, że praca w przestrzeni publicznej i kontakt, np. z klientami, kontrahentami czy innymi pracownikami to większe ryzyko zakażenia. Aby je minimalizować, nie wystarczy tylko noszenie maseczki czy przyłbicy,  ponieważ chorobotwórcze drobnoustroje przenoszone są także poprzez nasze dłonie. Jak temu zapobiegać?

W jaki sposób można się zarazić?

Korzystanie ze wspólnej kuchni, toalety, blatów czy nawet urządzeń elektronicznych może spowodować, że na rękach przeniesiemy do organizmu niebezpieczne wirusy oraz bakterie. Poprzez dotykanie powierzchni, które użytkowane są także przez naszych współpracowników, narażamy nie tylko siebie, ale i innych. Nie sposób jednak uniknąć kontaktu z takimi przedmiotami. Zła wiadomość jest taka, że nawet ich częste odkażanie, choć wpływa na minimalizowanie ryzyka zarażenia, może nie uchronić przed chorobą. Dlatego też tak ważna jest skuteczna dezynfekcja naszych rąk.

Co więcej, do zakażenia może dojść także w drodze do pracy, na przykład w pojazdach komunikacji miejskiej czy podczas tankowania samochodu na stacji benzynowej. Nawet używając rękawiczek należy po ich zdjęciu odkazić ręce, aby mieć pewność, że na skórze nie pozostały chorobotwórcze drobnoustroje. Zawsze więc warto mieć przy sobie odpowiedni produkt, który pozwoli na szybką i skuteczną dezynfekcję rąk w każdym momencie. Dobrym wyborem będzie Trisept Max – biobójczy preparat do dezynfekcji rąk, który gwarantuje bezpieczeństwo, a jego skuteczność potwierdzona została badaniami laboratoryjnymi.

Trisept Max – moc działania

Trisept Max to produkt, który zawsze warto mieć przy sobie. Zawiera on w składzie nie jeden, a dwa alkohole, co zapewnia wysoką skuteczność działania w walce z groźnymi dla zdrowia mikroorganizmami.  Obecność dwóch alkoholi pozwala na potrójne działanie – zabija nie tylko wirusy, ale także bakterie oraz grzyby. W pracy i w drodze do niej jesteśmy narażeni na kontakt z różnego rodzaju drobnoustrojami, dlatego powinniśmy mieć przy sobie produkt, który będzie cechował się szerokim spektrum działania.

Biobójczy preparat do dezynfekcji rąk Trisept Max jest zarejestrowany w URPL (Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych). Skuteczność jego działania została potwierdzona laboratoryjnie, dzięki czemu zyskujemy pewność, że sięgamy po skuteczny i bezpieczny w użyciu produkt, który pozwoli pozbyć się z powierzchni rąk wirusów, bakterii i grzybów, zanim te przedostaną się do wnętrza naszego organizmu. Preparat jest bardzo wydajny – jedno opakowanie o pojemności 30 ml wystarcza na aż 200 użyć. Dodatkowo opakowanie jest na tyle małe i poręczne, że bez większego problemu zmieści się w kieszeni, torebce czy nawet kosmetyczce. Nie trzeba zatem wybierać pomiędzy wygodnym opakowaniem a jego zawartością, która będzie w stanie poradzić sobie z chorobotwórczymi drobnoustrojami. O Trisept Max warto zapytać farmaceutę – produkt jest dostępny w aptekach.

O czym jeszcze pamiętać?

Większość z nas dopiero podczas epidemii zdała sobie sprawę z tego, że na co dzień – nawet w miejscu pracy czy w domu – jesteśmy narażeni na kontakt z licznymi zarazkami. Jedynym z efektywnych sposobów, aby się przed nimi uchronić jest dezynfekcja rąk, która powinna być wykonywana tak często, jak to konieczne. Warto więc wyposażyć nie tylko siebie, ale całą rodzinę w skuteczny preparat do dezynfekcji rąk.

Pamiętajmy także o pozostałych środkach pozwalających ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa – zakrywaniu nosa i ust, a także zachowywaniu dystansu społecznego. Stosując się do zasad bezpieczeństwa możemy chronić zdrowie, zarówno nasze jak i bliskich, jeszcze skuteczniej!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze