1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Aukcja charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” powraca

Projekt Andrzeja Pągowskiego, Przyjaciela Fundacji.
Projekt Andrzeja Pągowskiego, Przyjaciela Fundacji.
Aukcja charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” po raz 19. wesprze pacjentów w chorobie nowotworowej, podopiecznych Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

28 października 2021 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie po raz 19. będziemy licytować prace znanych polskich artystów, którzy od lat współpracują z Fundacją Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowane są od 2007 roku i należą do jednych z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych w Polsce (III miejsce w rankingu aukcji charytatywnych portalu artinfo.pl).

„Tegoroczna data aukcji jest dla nas szczególna, ponieważ licytacja odbędzie się w 3. rocznicę śmierci wybitnego polskiego malarza Edwarda Dwurnika, który był również naszym darczyńcą. Niezwykłym akcentem tej aukcji będzie obraz podarowany przez artystkę Joannę Mieszko zatytułowany „Chojna”. To właśnie w tej miejscowości m.in. mieszkał i tworzył Edward Dwurnik” – podkreśla prezeska fundacji Monika Anna Popowicz.

Projekt ten wsparło dotąd blisko 300 znanych artystów. W tym roku swoje prace na aukcję podarowali m.in. Jan Dobkowski, Karol Bąk, Tomek Kawiak, Bogdan Korczowski, Leszek Sokół, Piotr Szczepański, Grzegorz Radziewicz, Katarzyna Olma, Gosia Guzy, Filip Warzecha, Jacek Dittwald, Michał Jancik, Łukasz Piotr Towpik, Jerzy Plucha, Adam Piotr Rutkowski i Jacek Lipowczan.

W tym roku swoją prace na aukcję podarował m.in. Karol Bąk.

Swoją pracę na aukcję przeznaczył również Jan Dobkowski.

To również 19. edycja dedykowanego aukcji plakatu, projektu Andrzeja Pągowskiego, Przyjaciela Fundacji.

Plakat projektu Andrzeja Pągowskiego, Przyjaciela Fundacji.

Aukcji towarzyszyć będą wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (25-28.10.2021), wystawa wirtualna w galerii Kunstmatrix, elektroniczny katalog aukcyjny, a także live streaming podczas licytacji (onebid.pl).

Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na wsparcie Integralnego Programu Zdrowienia dla chorych na raka i ich bliskich w ramach działalności statutowej Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Strona organizatora:

Link do aukcji:

Akcja charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” odbędzie się 28 października 2021 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie o godzinie 19:00. W aukcji można też uczestniczyć przez Internet dzięki onebid.pl. Zlecenia telefoniczne oraz zlecenia z limitem cenowym pod adresem kurator.aukcji@ogrodnadziei.org.pl lub telefonicznie pod numerem + 48 503 686 557 albo po zarejestrowaniu na platformie pośrednictwa licytacji onebid.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze