1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. TOP Women w e-biznesie – ruszyła II edycja

TOP Women w e-biznesie – ruszyła II edycja

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Fundacja Kobiety e-biznesu uruchamia rekrutację do drugiej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjno-rozwojowego dla kobiet „TOP Women w e-biznesie”. Zapisy do programu ruszyły 18 października 2021 i potrwają do 15 stycznia 2022. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2022 roku i będą się odbywać w piątkowe popołudnia oraz soboty w formule on-line. Udział w programie jest bezpłatny!

Spośród wszystkich kandydatek kapituła programu zaprosi 200 kobiet wybranych na podstawie wypełnionych zgłoszeń. Na przyszłe TOP Women w e-biznesie czekają sesje szkoleniowe prowadzone przez ekspertów – praktyków biznesu.

„Top Women w e-biznesie” to program bez ograniczeń: wieku, wykształcenia, dochodów czy miejsca zamieszkania. Adresowany do kobiet planujących przekwalifikowanie się, rozpoczęcie własnej działalności, zdobycie lub poszerzenie kompetencji w zakresie prowadzenia działalności online. Aplikować do programu mogą kobiety na różnym etapie drogi zawodowej poprzez wysłanie zgłoszenia przez stronę

Pierwsza edycja programu TOP Women w e-biznesie okazała się sukcesem. Świadczą o tym opinie jego uczestniczek oraz czekające na otwarcie rekrutacji kolejne kobiety. Sukces I edycji programu dał organizatorkom impuls do jego kontynuacji.

– Największą siłą napędową są pozytywne opinie laureatek poprzedniej edycji programu. Każda ma swoją historię, a część z nich dzieli się z nami informacjami na temat ich powstających i rozwijających się biznesów. Liczba zgłoszeń w pierwszej edycji, ich kreatywność oraz wysoki stopień motywacji kandydatek, by dostać się do programu, pokazały jak ważna jest taka społeczna inicjatywa mówi Anna Heimberger, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu. – Spośród 400 zgłoszeń do programu zakwalifikowało się 200 kobiet z Polski i z zagranicy. Chcąc pomóc pozostałym kandydatkom, postanowiłyśmy, że program musi mieć swoją kontynuację” – dodaje.

Ambasadorką drugiej edycji programu jest Małgorzata Ohme, jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek oraz dziennikarek w Polsce. Wspiera i motywuje kobiety do rozwoju i działania.

– Kobiety w Polsce, mimo że statystycznie są lepiej wykształcone od mężczyzn, znacznie częściej skupiają się na swoich deficytach i obawach mówi Małgorzata Ohme, ambasadorka programu „TOP Women w e-biznesie”.Tymczasem żadna z nas nie musi być technologicznym omnibusem, aby odnieść sukces w biznesie cyfrowym. Wystarczy, że będziemy dobre w tej dziedzinie, która jest naszym zawodem lub pasją. Programy takie jak „Top Women w e-biznesie” oferują nie tylko potężny zastrzyk wiedzy, ale także mają ogromny potencjał networkingowy. Pamiętajmy też, że aby osiągnąć sukces, trzeba działać. Wzajemne wsparcie, wymiana doświadczeń i współpraca uczestniczek po programie to dla nich dodatkowa motywacja, by nie odkładać decyzji o uruchomieniu biznesu na później” – dodaje.

Cykl szkoleń obejmuje wykłady prowadzone przez ekspertów i praktyków biznesu wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty.

Podczas 12 weekendowych sesji online uczestniczki m.in. nauczą się, jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, jak zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową oraz zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Poznają tajniki kreowania profesjonalnego wizerunku marki oraz budowania jej świadomości za pośrednictwem social mediów. Zdobędą umiejętność promowania swojej witryny w wyszukiwarce oraz wykorzystywania narzędzi do mierzenia efektywności działań online.

Ważną sesją, otwierającą program, jest warsztat z zakresu metamorfozy i budowania własnego wizerunku w biznesie.

Wszystkie zajęcia będą rejestrowane i dostępne w formie nagrań wideo na przeznaczonej to tego celu platformie. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu – na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od partnerów programu, który ułatwi im rozpoczęcie prowadzenia działalności online.

Dodatkowym atutem programu jest także możliwość poznania wielu inspirujących kobiet z różnych stron Polski i wzajemnej wymiany doświadczeń między nimi, a także wspierania się w pierwszych krokach w biznesie.

– W Polkach tkwi ogromny potencjał przedsiębiorczości połączony z głodem wiedzy w zakresie digitalu i e-commerce. Tę eksplozję energii zobaczyłyśmy już podczas pierwszej sesji inauguracyjnej. Dziewczyny wspierały się podczas całego programu, dzieliły wiedzą, nawiązywały kontakty i relacje biznesowe mówi Dorota Bachman, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.

Udział w programie to szansa dla kobiet, które pragną rozwijać swoje zainteresowania, pomysły i pasje, realizowane dotąd w domowym zaciszu, w atrakcyjne start-upy.

Program powstaje dzięki współpracy z partnerami, takimi jak: Visa, Allegro, InPost, Nest Bank, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Sky-shop.pl, Przelewy24, Canon, Modivo, Hebe, Ziaja, Firmy Jutra Google i PFR, Future Collars i Progressivo.

Patronat honorowy objęły Izba Gospodarki Elektronicznej oraz Uniwersytet Łódzki.

Patronat medialny nad programem objęły: Radio ZET, Wirtualna Polska, Money.pl, Claudia, Glamour, Coaching oraz Zwierciadlo.pl.

O Fundacji

Fundacja Kobiety e-biznesu to polska organizacja non-profit zajmująca się edukacją z zakresu e-commerce oraz prowadzenia działalności online. Jednym z celów fundacji jest też poprawa życia kobiet i ich rozwój zawodowy głównie w branży e-commerce. Założycielki fundacji – Anna Heimberger, Dorota Bachman, Agnieszka Brytan-Jędrzejowska – chcą pomagać kobietom w różnym wieku, na różnych etapach ich rozwoju zawodowego i osobistego, żeby mogły uczestniczyć w procesach związanych z rozwojem społeczeństwa o wysokich kompetencjach cyfrowych. Misją fundacji jest dzielenie się wiedzą i wspieranie w rozwijaniu swoich kompetencji w działalności związanej z gospodarką cyfrową i rozwojem biznesu w Internecie.

Więcej na stronie:

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze