1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Kupowanie karmy w sieci – jak wybrać najlepszą psią karmę?

(Fot. materiały partnera)
Będąc świadomym opiekunem swoich czworonożnych podopiecznych, chcemy dla nich jak najlepiej. Aby były szczęśliwe i długo cieszyły się zdrowiem. Jednym z kluczowych elementów dbających o prawidłowy ich dobrobyt jest żywienie. Gdzie najlepiej zakupić karmę? I jaka karma będzie najlepsza dla naszego psa? Na te pytania postaramy się tutaj odpowiedzieć.

Chcemy was zachęcić do wyboru zakupu karmy w sieci. Zakupy przez internet pomagają nam zaoszczędzić przede wszystkim czas. Nie musimy jeździć z jednego miejsca w drugie. Zamówiona przez nas przesyłka o 6 rano przy porannej kawie może pojawić się pod naszymi drzwiami w przeciągu paru godzin. Zamawiając karmę dla psa przez internet posiadamy również dużo większy wybór marek. Bardzo często w dzisiejszych czasach niektóre marki nie decydują się na swoją dystrybucję za pomocą sklepów stacjonarnych. Przez to też karma taka jest tańsza, ponieważ nie wlicza się w nią marża sklepu stacjonarnego. Często wybraną karmę możemy również zakupić w promocji, które sięgać mogą aż do -50 proc. na stronach internetowych. Co dodatkowo zadba o nasz budżet domowy. Zamawiając w ten sposób karmę możemy zaopatrzyć się w większe jej opakowanie, co szczególnie korzystne jest, jeżeli nasz pupil nie należy do najmniejszych ras piesków.

Ale na co konkretnie zwrócić uwagę przy zakupie karmy dla czworonogów? Skład! Na rynku niestety w dalszym ciągu istnieje wiele karm, które na pierwszym miejscu posiadają zboża. Są to niewartościowe zapychacze. Dużo zwierząt, szczególnie tych cierpiących na nietolerancję glutenu ( TAK! Psy również borykają się z tą dolegliwość) po zjedzeniu takiej karmy bogatej w zboża cierpią na reakcje alergiczne. Mocno się drapią, są osowiałe, czy nawet wymiotują. Najlepsza karma dla psa to ta, która zawiera jak najwięcej mięsa. Warto zwrócić również uwagę na jego rodzaj. Najlepsze to mięso świeże lub podroby. Unikajmy za to mączek mięsnych i mięsno-kostnych. Nie wiemy wtedy tak dokładnie co w nich się znajduje i jakim procesom zostały wcześniej poddane. Karmy, na które warto zwrócić uwagę to te, które w swoim składzie posiadają warzywa i owoce, które są źródłem wielu witamin i mikroelementów. Dodatek pro- i prebiotyków w karmie zadba o prawidłowa florę bakteryjną w układzie pokarmowym. Przykładem prebiotyków są mannanoligosacharydy (MOS) i fruktooligosacharydy (FOS), a probiotyków Lactobacillus rhamnosus czy enterococcus faecium. Co kiedy przeczytamy składy, ale dalej nie wiemy jaką karmę dla psa wybrać? Tu z pomocą przychodzą fora internetowe o najlepszych karmach dla psów. W sieci znajdziemy wiele stron poświęconych rankingom dla karm suchych jak i mokrych. Z karmami dla szczeniąt, po karmy dla seniorów. W rankingach porównywane są nie tylko składy, ale i także ceny. Dlatego łatwo będziemy mogli znaleźć tania dobrą karmę dla psa, która nie nadwyręży naszego budżetu. Dodatkowo wiele takich stron zawiera polecane karmy przez psich dietetyków i lekarzy weterynarii. Jeżeli nasz pies żywi się karmą suchą, wystarczy na takim rankingu zaznaczyć opcje wyszukiwania karmy suchej. Zaznaczyć dodatkowa z jakiego mięsa chcielibyśmy, aby ta karma się składała. Zaznaczyć również możemy widełki cenowe. I w przeciągu paru sekund wyskoczy nam lista polecanych karm. Do każdej z nich możemy również przeczytać opinie innych właścicieli i w ten sposób zdecydować i wybrać najlepszą karmę suchą dla psa.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy do kupna karmy dla waszych czworonogów w sieci. I pomogliśmy w wyborze tej najlepszej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze