fbpx

Bezpieczeństwo w twoim domu – jak uchronić się przed niepożądanymi sytuacjami?

Bezpieczeństwo w twoim domu – jak uchronić się przed niepożądanymi sytuacjami?
(Fot. iStock)

Pandemia koronawirusa, choć wciąż trwa, nie niesie za sobą już takich ograniczeń jak jeszcze kilka tygodni temu. Możemy wychodzić z domów i powoli wracać do swoich codziennych spraw, jednak jesteśmy o wiele bardziej przezorni. Nie tylko w kontekście własnego zdrowia, ale również domu czy mieszkania, które muszą zapewniać nam maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Jak zapewnić sobie łatwiejszą codzienność i w jaki sposób uchronić się przed licznymi zagrożeniami?

Pożar, powódź, włamanie – zdarzenia, które mogą dotknąć każdego

Niepożądane sytuacje w mieszkaniu czy domu mogą mieć miejsce zarówno wtedy, gdy przebywamy w nim przez większość czasu (np. w dobie pandemii), jak również kiedy jesteśmy nieobecni. Najczęstsze problemy to zalania, powstałe w wyniku usterki instalacji wodno-kanalizacyjnej lub działania sąsiadów, pożary spowodowane spięciami i mankamentami domowej elektryki, włamania oraz zniszczenie mienia przez osoby trzecie. Chcąc się przed nimi zabezpieczyć warto między innymi:

  • kontrolować sprawność posiadanego wyposażenia i sprzętów w domu – przede wszystkim elektroniki, pralki i kabli;
  • przeprowadzać regularne kontrole stanu instalacji – przede wszystkim wodnej i elektrycznej, a w przypadku jakichkolwiek problemów, przeprowadzić natychmiastowy remont;
  • zainwestować w drzwi antywłamaniowe, a także odpowiednie zamki, które ochronią przed włamaniami;
  • zakupić prosty monitoring albo zainstalować alarm.

To jednak nie wszystko. Nawet największa dbałość o bezpieczeństwo w domu czy mieszkaniu może nie uchronić przed niepożądanymi sytuacjami. Na takie okoliczności również warto odpowiednio się przygotować.

Klucz do bezpieczeństwa i komfortu? Odpowiednie ubezpieczenie

Zabezpieczenie się przed niespodziewanymi sytuacjami i tym samym zapewnienie sobie łatwiejszej codzienności to nic trudnego. Wystarczy zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie mieszkania, które pozwoli ci spać spokojnie, nawet w przypadku większych problemów.

– Pewnego majowego dnia w moim mieszkaniu wylała się woda i zalała też lokum sąsiadki. Przerażony ogromnymi kosztami, zadzwoniłem na infolinię mojego ubezpieczyciela. Na szczęście w skład ubezpieczenia od Warty wchodziło również OC w życiu prywatnym, które pokryło koszty zniszczeń u sąsiadki – mówi pan Jacek.

Dobre ubezpieczenie może być znakomitym rozwiązaniem również wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia domowego sprzętu. Pan Paweł z Warszawy, który mierzył się z awarią lodówki, stracił nie tylko wartościowe urządzenie, ale również jego zawartość – ze względu na wysoką temperaturę zepsuciu uległa też znajdująca się tam żywność. Warta, u której miał ubezpieczenie, zwróciła również za nią pieniądze!

Takie sytuacje mogą mieć miejsce w życiu każdego z nas, dlatego wykupienie ubezpieczenia jest znakomitą opcją. Szczególnie, gdy obejmuje Assistance, dzięki któremu klient, w przypadku awarii urządzenia w domu, nie płaci za jego serwis. Ubezpieczyciel zapewni pomoc hydraulika, elektryka, szklarza, a także pokryje wszelkie szkody – również za zniszczenie cudzych rzeczy. Jeżeli chcesz, możesz ubezpieczyć nie tylko mury, elementy stałe czy wyposażenie mieszkania lub domu, ale również małą architekturę, garaż, basen, elewację, ogrodzenie, a nawet… przydomowe rośliny.

Ubezpieczenie mieszkania gwarancją… zdrowia!

To jednak nie wszystko – dla przykładu Warta proponuje specjalne ubezpieczenia mieszkania, które zawierają OC w życiu prywatnym, a nawet Assistance medyczne. Przykładem jest tutaj pani Barbara z Rzeszowa, która w czasie wyjazdu musiała radzić sobie z chorobą dzieci.

– W akcie desperacji postanowiłam skorzystać z ubezpieczenia mieszkania – zadzwoniłam do firmy ubezpieczeniowej i poprosiłam o przyjazd lekarza. Pojawił się bardzo miły specjalista, który zadbał o moje dzieci i przepisał im skuteczne leki. Na drugi dzień czuły się lepiej, a wyjazd został uratowany – mówi pani Barbara.

Niezależnie więc od tego, czy chcesz ochronić się przed pożarem, włamaniem czy zapewnić sobie codzienny komfort – sprawdź dostępne warianty ubezpieczenia i wybierz taką polisę, która pozwoli ci spać spokojnie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze