fbpx

Ubrania eko? Masz je w szafie!

Ubrania eko? Masz je w szafie!
(Fot. materiały partnera)

Coraz większe triumfy święcą ekologiczne ubrania, czyli te z ekoskładem. Niestety, zazwyczaj są w niezbyt przyjaznych dla portfela cenach. Ale spokojnie! Odzież, którą masz w szafie, też może być ekologiczna! Dowiedz się, w jaki sposób wydobyć z niej przyjazny naturze potencjał. Z pomocą przychodzą najnowsze technologie!

Jesteś eko, gdy nosisz ubrania dłużej

Spokojnie, propozycja nie dotyczy rezygnacji z regularnego prania twojej odzieży. Tego na szczęście większość z nas nie unika, jednak coraz popularniejszy staje się trend polegający na kupowaniu mniejszej ilości ubrań. Planecie nie jest obojętne, jak często to robisz, bo przemysł odzieżowy wprowadza do środowiska, a szczególnie do wody, wiele zanieczyszczeń i pod tym względem ustępuje tylko sektorowi rolniczemu. Tobie z kolei nie jest obojętne, jak długo twoje ulubione ciuchy cieszą się dobrą kondycją i wyglądają jak nowe!

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie pranie. Staraj się prać w najniższych możliwych temperaturach, aby przedłużyć żywotność odzieży. Podejmując taką decyzję, zużywasz przy okazji mniej energii, co jest korzystne dla planety i twojego portfela.

Skoro już mowa o pralce, projektanci najnowszych modeli dają użytkownikom sporo możliwości skutecznego prania w niskich temperaturach. Dobrym tego przykładem jest funkcja UltraWash, którą można znaleźć w pralkach z linii Electrolux PerfectCare. Rozwiązanie polega na odpowiednim mieszaniu detergentu i płynu zmiękczającego z wodą, co prowadzi do lepszego czyszczenia, miękkości i maksymalnej ochrony tkanin. Efekt? Energooszczędne i skuteczne pranie w programie trwającym mniej niż godzinę!

Jesteś eko, gdy prawidłowo używasz detergentu

Wysoka koncentracja detergentów w opakowaniach to doskonały pomysł, bo sama w sobie korzystnie wpływa na środowisko i cenę tych produktów. Problem w tym, że nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo używać proszku czy płynu do prania. Współczesne, mocno skoncentrowane detergenty wymagają solidnego rozcieńczenia z wodą, czyli w praktyce stosowania mniejszych porcji. Postępując tak, dbasz o środowisko, ale przy okazji chronisz również tkaniny przed utratą kolorów i uszkodzeniami.

Jeśli pragniesz korzystać ze swoich ulubionych ubrań znacznie dłużej, dokładnie czytaj etykiety środków piorących i stosuj ich odpowiednie dawki. Dziś w tej czynności może wyręczyć cię inteligentne urządzenie – pralka Electrolux wyposażona w funkcję AutoDose. W każdej z przegród umieszczasz inny rodzaj detergentu, dzięki czemu nie musisz się martwić, czy wlałaś odpowiednią ilość środka. Wypełnij je maksymalnie, bo urządzenie samo dopasuje ilość substancji piorącej do programu.

Jedno uzupełnienie wystarcza średnio na 20 prań, co dobrze obrazuje, jak bardzo skoncentrowane są współczesne detergenty. W ten sposób ograniczysz ryzyko, że twoje ubrania stracą kolor i szybko pojawią się na nich przetarcia!

Jesteś eko, gdy prawidłowo suszysz ubrania

Dla środowiska nie jest obojętny sposób, w jakich suszysz swoje ubrania. Nie każdy z nas dysponuje własnym ogrodem, w którym może wysuszyć świeżo upraną odzież na wietrze, tym bardziej że pogoda nie zawsze pozwala na takie rozwiązania. Jednak urządzenia takie jak bębnowe suszarki do prania wcale nie muszą być nieprzyjazne naturze. Wybieraj modele, które umożliwiają ekosuszenie i korzystaj z ich ekosystemów, takich jak CycloneCare, który spotkasz w urządzeniach Electrolux. Dzięki niemu suszarka dokładnie skanuje tkaninę, aby suszenie przebiegało skutecznie i równomiernie, a przy tym oszczędzało energię. Inny system, DelicateCare, to specjalne programy suszenia skupiające się na zachowaniu właściwości tkanin dzięki automatycznemu dobraniu właściwiej temperatury i obrotów bębna do typu materiału. A wszystko to przy minimalnym zużyciu prądu!

Dzięki temu nawet najdelikatniejsze tkaniny dłużej wyglądają jak nowe. W ten sposób sporo zaoszczędzisz ze względu na brak konieczności częstszego uzupełniania garderoby – a środowisko ci za to podziękuje. Klasyczna sytuacja win-win!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze